TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar gali asmens darbdavys reikalauti žalos atlyginimo dėl lėktuvo vėlavimo?

„Airbaltic“ lėktuvas
Airbaltic.com nuotr. / „Airbaltic“ lėktuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nesutarimo objektas ES Teisingumo Teismo byloje – tam tiktų Monrealio konvencijos normų aiškinimas ir taikymas. Pasak ieškovės, dėl „Air Baltic“ kaltės, du STT darbuotojai komandiruotėje praleido papildomai beveik 15 valandų, todėl institucija turėjo jiems sumokėti papildomų komandiruotpinigių ir valstybinio socialinio draudimo įmokų.

Pareigūnai, pavėluotai iš Rygos atvykę į Maskvos Šeremetjevo oro uostą, planavo persėsti į kitą lėktuvą, tačiau šis dėl bendrų oro taisyklių jų nepalaukė. Viešbučio atsakovas laukiantiems darbuotojams nesuteikė.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas suabejojo, ar tikrai ieškovė kaip juridinis asmuo pagal Monrealio konvenciją, neturi teisės reikalauti atlyginti nuostolius. Tai, pasak LAT, prieštarautų konvencijos preambulėje išdėstytiems siekiams.

Teisėjų kolegija taip pat atkreipė dėmesį į minėtos konvencijos atitinkamos nuostatos kalbines versijas, kurios, teismo vertinimu, nėra identiškos. Lietuviškoje ir angliškoje versijose kiek abstrakčiau įtvirtinta vežėjo atsakomybė dėl vėlavimo, o prancūziškoje – nurodyta apie paties keleivio patirtą žalą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ES Teisingumo Teismo prašo išaiškinti, ar Monrealio konvencijos nuostatos suprantamos ir aiškintinos taip, kad oro vežėjas tretiesiems asmenims, keleivių darbdaviui – juridiniam asmeniui, su kuriuo buvo sudarytas tarptautinio keleivių vežimo sandoris, atsako už žalą, atsiradusią už skrydžio vėlavimą, dėl kurio darbdavys patyrė papildomų su vėlavimu susijusių išlaidų (pvz., komandiruotpinigių mokėjimo) ir ar patyręs nuostolių darbdavys turi teisę reikšti reikalavimą ją atlyginti.

Civilinės bylos nagrinėjimas stabdomas iki Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimo gavimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką