Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 7d. 14:07

Ar galima pirkti akumuliatorių prekybos centre arba internetinėje parduotuvėje?

Automobilių akumuliatorius – regis, taip pat sezoninė prekė. Paspaudus šaltukui, jie tiesiog graibstomi iš specializuotų parduotuvių, taip pat prekybos centrų, internetinių parduotuvių. Ką reikėtų žinoti perkant akumuliatorių ir ar verta jį įsigyti prekybos centre?

Gazas.lt jau rašė, kad, metams prasidėjus 15–24 laipsnių šalčiu, aikštėn išlindo daugelis automobilių techninių trūkumų. Jei susidėvėjo guminės detalės – varva tepalai, aušinimo skystis, trūkinėja dirželiai.

Jei streikuoja elektros sistema ar akumuliatorių baterija nebe pirmos jaunystės – neužsiveda automobilis. Pateikėme patarimų, kaip po speiguotos nakties užvesti automobilį nenužudant akumuliatoriaus.

Tačiau ką daryti, jeigu reikia naujo akumuliatoriaus? Ar verta jį pirkti prekybos centre, ar geriau iškart kreiptis į specialistus?

Jeigu šiuos klausimus užduosite prekybos centro atstovui, jis pasakys, kad galite pirkti akumuliatorių ir įvairių prekių parduotuvėje, o specializuotos parduotuvės savininkas, žinoma, patars kreiptis į jį.

Akumuliatorių kaina visur yra panaši, tik specializuotose parduotuvėse kiek didesnė. Tačiau jų atstovai sako, kad mokate už kokybę ir garantiją.

„Prekybos centre gali nusipirkti prastos kokybės akumuliatorių, tie skaičiukai ant akumuliatorių yra vienodi, bet akumuliatoriai skiriasi viduje“, – 15min sakė akumuliatoriais prekiaujančios parduotuvės „Švinas“ direktorius Mantas Martinkus.

Tačiau prekybos centrų pateikiami skaičiai liudija, kad žmonės ryžtasi akumuliatorius rinktis patys.

„Maxima“ atstovė Renata Saulytė sakė, kad prekybos centras turi 14 skirtingų rūšių akumuliatorių.

Šiuo metu jų pardavimas yra išaugęs maždaug tris kartus. Augti pardavimai pradėjo nuo sausio pradžios, kai Lietuvoje paspaudė šaltukas. Pasak R.Saulytės, akumuliatorių žmonės pradeda aktyviau ieškoti tuomet, kai temperatūra lauke nukrenta žemiau 10 laipsnių Celsijaus.

„Maximoje“ akumuliatoriai kainuoja 70–150 eurų.

Perka akumuliatorius gyventojai ir internetinėse parduotuvėse. Per pastarąsias jų iš pigu.lt nupirkta du kartus daugiau nei prieššventiniu laikotarpiu, kai Lietuvą lepino teigiama temperatūra.

„Vien per kelias didžiųjų šalčių dienas pardavėme tiek akumuliatorių, kiek per visą gruodžio mėnesį iki švenčių“, – 15min sakė Giedrė Vilkė, bendrovės rinkodaros direktorė.

Pigu.lt parduoda apie 160 skirtingų akumuliatorių ir apie 45 skirtingus jų kroviklius.

„Pirmiausia, rekomenduojame rinktis ne žemesnių parametrų akumuliatorių, nei numatė automobilio gamintojas. Taip užtikrinsite sklandų ir ilgalaikį jo veikimą. Prie kiekvieno akumuliatoriaus galima rasti išsamų aprašymą su visais parametrais: talpa, įtampa, paleidimo srovė.

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į dydį, nes skirtinguose automobiliuose dedami skirtingo dydžio akumuliatoriai. Jeigu įsigysite per didelį, jis tiesiog netilps. Jeigu per mažą, žiemą gali kilti problemų. Jeigu klientas visgi įsigijo netinkamo dydžio akumuliatorių, visada gali jį grąžinti ir pakeisti kitu – tinkamo dydžio“, – aiškino G.Vilkė.

Tačiau M.Martinkus siūlo nepasikliauti vien techniniais parametrais, surašytais ant automobilio akumuliatoriaus – jis vis tiek gali netikti jūsų automobiliui: „Jis gali būti netinkamas tam automobiliui, gali būti skirtas dyzelinui, benzinui, gali netikti dydis, gali parduotuvėje seną nusipirkti.“

15min/Mantas Martinkus
15min/Mantas Martinkus

Pasak jo, geriausias būdas pasitikrinti, ar jau laikas keisti akumuliatorių, yra nuvykti pas specialistus.

„Visi laukia paskutinės minutės. Mes visiems sakome – atvažiuokite rudenį, rugsėjo mėnesį, pasitikrinkite – gerai ar blogai. Bet niekas nevažiuoja. Visi atvažiuoja žiemą, kai jau niekas neužsiveda“, – pasakojo jis.

Tiesiog rekomenduojame kiekvienais metais pasikrauti periodiškai akumuliatorių, nes daugelis važinėja mieste, daug užvedimų, nespėja generatorius padaryt savo darbo, – sakė M.Martinkus.

Todėl bendrovė „Švinas“, kuriai vyras vadovauja, vasarą per dieną parduodavusi 5–10 akumuliatorių, dabar parduoda apie 120. Kaip sako M.Martinkus, sukasi vargais negalais.

Jis aiškino, kad žiemą akumuliatorius nereikalauja ypatingos priežiūros.

„Tiesiog rekomenduojame kiekvienais metais pasikrauti periodiškai akumuliatorių, nes daugelis važinėja mieste, daug užvedimų, nespėja generatorius padaryti savo darbo ir dažnai akumuliatoriai būna tik pusiau užkrauti. Tai jie dirba tik puse pajėgumo“, – sakė jis.

Pasikrauti akumuliatorių galima ir specializuotose parduotuvėse, galima tą padaryti ir pačiam, tačiau M.Martinkus rekomenduoja nepirkti pigiausio įkroviklio.

Pasak jo, net ir naujas akumuliatorius gali nesuveikti reikiamai tuo atveju, jeigu automobilis netvarkingas.

„Būna, kad užšąla akumuliatoriai. Būna techniškai netvarkingų automobilių, kur akumuliatorius, kad ir koks auksinis bebūtų, neužves automobilio. Visko būna“, – sakė jis.

Be to, M.Martinkus pabrėžė, kad akumuliatoriai pamažu išsikrauna, jeigu automobiliu yra nevažinėjama.

„Signalizacijos, viskas veikia automobilyje visą parą. Jeigu jo nenaudojate, jis elektrą naudoja, ir išsikrauna akumuliatorius“, – sakė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką