Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas: metro Vilniuje – komiškas projektas

Metro stotelėje ketinama suteikti visą informaciją apie metro naudą.
Idėja Vilniuje turėti metro keliama jau ne vienerius metus.
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Seimas antradienį svarstė metro projekto įgyvendinimą Vilniuje ir palaikė metropoliteno koncesijos įstatymo projektą ir komitetuose. Sostinės meras Artūras Zuokas tokį sprendimą vadina komišku ir keistu, kadangi, jo teigimu, miesto susisiekimo sistemai metro yra visiškai nereikalingas.

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ A.Zuokas sakė, kad valstybėje turi būti žmonių, sugebančių skaičiuoti, kas yra pajamos, išlaidos, balansas. „O vakar dienos sprendimas atrodo gana komiškai“, – teigė sostinės meras.

A.Zuokas pasakojo, kad jau anksčiau specialistai, atsižvelgdami į gyventojų skaičių Vilniuje, abejojo, ar sostinei bent tramvajaus projektas būtų reikalingas. „Nebent išskyrus kelis maršrutus, kur reikia pervežti didesnį skaičių gyventojų“, – svarstė A.Zuokas.

Merui pasirodė juokinga tai, kad priėmus tokį sprendimą papildomų pinigų neatsiras. Jo nuomone, tokiu atveju reikia priimti dar vieną nutarimą, kad valstybės biudžetas nei iš šio, nei iš to padidėja 8 mlrd. litų. Tiek kainuotų metro įrengimas, naudojant viešojo ir privataus kapitalo partnerystę.

„Metro šiandien pagal miesto gyventojų skaičių ir pagal investicijų dydį į tokią sistemą bei eksploataciją, tikrai nereikia“, – užtikrino laidoje pašnekovas.

Vilniaus miesto taryba nepritarė jokiam metro projektui, tad, A.Zuoko nuomone, Seimas prievarta verstų žmones naudotis metro paslaugomis, kurių jiems visiškai nereikia. Tokį nutarimą meras palygino su noru važinėtis automobiliu, nors reikalaujama daryti taip, kaip liepiama – rinktis autobusą ar kitą priemonę.

„Šiandien man galvos skausmas – kaip sumokėti sąskaitas už benziną, kad išvažiuotų autobusai, kaip sumokėti už elektrą, kad važiuotų troleibusai ir, duok Dieve, kad šiandien Vilnius turėtų papildomus 10 mln. litų ir galėtų susitvarkyti su Vilniaus viešojo transporto problemomis“, – pridūrė A.Zuokas.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką