Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aštuonerius metus statytas Centrinis Klaipėdos terminalas atvėrė vartus

Centrinis Klaipėdos terminalas
Klaipėdos uosto direkcijos nuotr. / Centrinis Klaipėdos terminalas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos uoste oficialiai duotas startas Centriniam Klaipėdos terminalui. Tai naujausias ir moderniausias tokio tipo terminalas visose Baltijos šalyse. Vienu metu terminale galės švartuotis net trys bet kurio tipo laivai: ro-ro, keleiviniai, ro-pax keltai ir kruiziniai laivai. Terminalas galės priimti apie pusę milijono keleivių, perkrauti 5 mln. tonų ro-ro krovinių.

Naujojo terminalo įrengimo darbus atliko ir jo operatoriumi paskirta bendrovė „Centrinis Klaipėdos terminalas“.

„Didžiuojamės šiuo terminalu – jį kurdami pasitelkėme pažangiausius sprendimus, tad tikime, kad Centrinis Klaipėdos terminalas bus patogus kelionės taškas visiems, keliaujantiems ir dirbantiems jūroje“, – sakė Centrinio Klaipėdos terminalo generalinis direktorius Benediktas Petrauskas.

Klaipėdos uosto direkcijos nuotr. /Centrinis Klaipėdos terminalas
Klaipėdos uosto direkcijos nuotr. /Centrinis Klaipėdos terminalas

Terminalo planavimo procesai pradėti 2006 metais, o nuo 2010 m. imtasi statybos darbų. Terminalas iškilo naudojant Uosto direkcijos lėšas, privataus sektoriaus investicijas (investuotojai – koncernas  „Achemos grupė“ ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“) ir Europos Sąjungos paramą.

Skaičiuojama, kad bendra šio projekto vertė – apie 185 mln. litų. Įrengti naujojo keleivinių ir krovininių keltų terminalo infrastruktūrą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai kainavo apie 110 mln. litų. Maždaug pusę sumos skyrė ES – panaudota 57 mln. litų Sanglaudos fondo lėšų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką