Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusija stiprina patikrą prie sienos su Rusija, nusidriekė milžiniškos vilkikų eilės

Vilkikų eilės Latvijos-Rusijos pasienyje netrumpėja.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilkikų eilės
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltarusija atkūrė muitinės patikrą prie sienos su Rusija, dėl to čia susidarė milžiniškos eilės. Per Baltarusiją savo prekes dabar veža ir Lietuvos vežėjai.

Vežėjai socialiniuose tinkluose informuoja, kad važiuojant iš Rusijos į Baltarusiją nusidriekė 5-8 kilometrų eilės. Rusijos federalinė muitinės tarnyba pabrėžė, kad Rusijos pusė šiuo metu tokios kontrolės nevykdo, o veiksmus atlieka tik Baltarusijos muitinė. 

Kaip skelbia portalas by24.org, Baltarusija atkūrė muitinės patikrą, kuri buvo panaikinta 2011 metais, kuriant Muitų sąjungą. Muitų sąjungos pagrindu nuo kitų metų sausio 1 dienos turėjo pradėti veikti Eurazijos ekonominės sąjungos sutartis. 

Baltarusija atkūrė muitinės patikrą, kuri buvo panaikinta 2011 metais, kuriant Muitų sąjungą

Įtampa tarp Rusijos ir Baltarusijos susidarė po to, kai dėl Rusijos vykdomos agresijos Ukrainoje Vakarai įvedė jai sankcijas. Maskva  apkaltino Baltarusiją, kad ji užsiima uždraustų prekių reeksportu, prisidengiant tranzitiniu pervežimu į Kazachstaną. Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pavadino tai išsigalvojimais, apkaltino Rusiją pažeidžiant tarptautinius susitarimus ir pažadėjo „adekvatų atsaką“. 

Vietoje Latvijos – Baltarusija 

Kaip jau skelbta anksčiau, Rusijai daugiau nei dvi savaites sugriežtintai tikrinant Lietuvos vilkikus, lietuviškų automobilių srautas į Rusiją pradėjo judėti ne per Latviją, o per Baltarusiją, teigia vežėjų asociacijos vadovas. 

„Situacija nesikeičia, Latvijos-Rusijos pasienyje toliau taikoma pilna kontrolė, bet ten labai mažai lietuviškų vilkikų važiuoja. (...) Per Baltarusiją važiuojam – baltarusiai netaiko mums sugriežtintos patikros, o Baltarusijos-Rusijos pasienyje, kadangi vieninga muitų sąjunga, nėra patikrų“, – BNS teigė vežėjų asociacijos „Linava“ vadovas Algimantas Kondrusevičius.

Situacija nesikeičia, Latvijos-Rusijos pasienyje toliau taikoma pilna kontrolė, bet ten labai mažai lietuviškų vilkikų važiuoja

Pasak jo, dėl to padidėjo eilės Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje: „Čia tiesiog persigrupavo srautas, nes daugiau per Baltarusijos-Lietuvos pasienį važiuoja“.

Pirmadienį Lietuvos-Baltarusijos pasienyje laukė 461 vilkikas: Lavoriškėse – 200, Medininkuose – 81, o Šalčininkuose – 80 vilkikų.

Tačiau pasak A.Kondrusevičiaus, nors eilės ir pailgėjo, jos neprilygsta eilėms, kurios prieššventiniu laiku nusidriekdavo ankstesniais metais. Anot jo, taip yra, nes sumažėjo krovinių srautas – klientai atsisako lietuviškų bendrovių dėl Rusijos taikomų patikrų. „Linavos“ vadovas negalėjo pasakyti, kiek vilkikų dabar vyksta į Rusiją, tačiau TIR knygelių išduota maždaug 2 tūkst. mažiau.

„Anksčiau per mėnesį išduodavome 12-12,5 tūkst. TIR knygelių, o lapkritį – nepilnai 10 tūkst. Tai tas sumažėjimas, sakyčiau, bent 20 proc.“, – teigė A.Kondrusevičius.

Muitinės departamento vadovas Antanas Šipavičius BNS taip pat teigė, kad Rusija ir toliau taiko sugriežtintą patikrą, o padidėjusias eiles Baltarusijos pasienyje siejo su prieššventiniu laikotarpiu.

„Su prieššventiniu laikotarpiu padidėjimas susijęs. Srautas tokiu metu visada padidėja, o pralaidumas nėra toks, kad galėtume kompensuoti srautą“, – BNS aiškino A.Šipavičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką