Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 02, 18:43

Danija siekia, kad visi vidiniai skrydžiai šalyje iki 2030 m. būtų „žali“

Danijos vyriausybė užsibrėžė ambicingą tikslą pasiekti, kad visi skrydžiai šalies viduje būtų „žali“, šeštadienį pranešė šalies vyriausybės vadovė Mette Frederiksen.
Lėktuvai
Lėktuvai / 123RF.com nuotr.

„Ar tai bus sunku? Taip. Ar tai gali būti padaryta? Manau, kad taip. Jau einame šiuo keliu. Talentingi tyrėjai ir verslai ieško sprendimo būdų“, – pirmąją Naujųjų metų dieną kreipdamasi į šalies gyventojus sakė ji.

„Jeigu mums pavyks, tai bus žaliasis proveržis. Ne tik Danijai, bet visam pasauliui. Jeigu ką pastaraisiais metais sužinojome, kalbant apie didelių krizių valdymą, tai yra tai, jog niekada neturime dvejoti“, – sakė ji.

Daugiau detalių premjerė nepateikė, tačiau nurodė, kad jos vyriausybė yra atvira idėjai apmokestinti anglies dvideginio dujų išmetimą, nors anksčiau tam priešinosi.

Aviacijos sektorius yra vienas iš tų sektorių, kurie daugiausia į aplinką išmeta šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Aviakompanijos dabar kuria naujas švaresnes technologijas, įskaitant ir tas, kurios padės sumažinti kuro sunaudojimą ir dujų išmetimo apimtis.

Tarptautinė oro transporto asociacija, kuriai priklauso 290 aviakompanijų ir kurioms tenka 83 proc. pasaulinio oro transporto srauto, pernai spalį įsipareigojo iki 2050 metų pasiekti grynąjį nulinį anglies dvideginio dujų išmetimo lygį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką