Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 8d. 11:50

Darbininkų nerandantys uostininkai patys ėmėsi profesinio mokymo

Uosto kompanijos vis stokoja kvalifikuotų darbuotojų, todėl pačios ėmėsi mokyti bedarbius šios profesijos.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Uosto kompanijos vis stokoja kvalifikuotų darbuotojų, todėl bedarbius pačios ėmėsi mokyti šios profesijos.

Klaipėdos uosto kompanijos, vis susiduriančios su kvalifikuotų darbuotojų stygiumi, ėmėsi pačios mokyti amato. „Vakarų laivų gamykla“ jau baigia parengti pirmuosius suvirintojus, kurie netrukus pradės dirbti gamykloje.

„Jau ne pirmus metus trūksta kvalifikuotų darbuotojų. Mes ne tik juos įsivežame iš užsienio, bet nuo rugpjūčio pirmosios patys ėmėme ruošti specialistus. Jau baigiame paruošti suvirintojus, o iki naujųjų bus parengti ir korpusų surinkėjai bei dažytojai“, – teigė „Vakarų laivų gamyklos“ administravimo direktorius Tomas Vainorius. Taip pat žadama ruošti ir kvalifikuotus vamzdininkus. 

„Vakarų laivų gamykla“ specialistus rengs bendrovės mokymų centre, dėstys tiek įmonės darbuotojai, tiek profesinių mokyklų, kolegijų dėstytojai. „Per tris keturis mėnesius jie bus apmokomi, paimami iš nedarbo rinkos, įgaus kvalifikaciją ir bus įdarbinami mūsų cechuose“, – teigė T.Vainorius. 

Dar šiais metais kvalifikaciją įgis 60 būsimų „Vakarų laivų gamyklos“ darbuotojų, kitąmet – 150. Kol vyks mokymai, iš rajono atvažiuojantys bedarbiai bus apgyvendinami gamyklos bendrabutyje. Numatyta, kad po mokymų darbininkai dvejus metus turės dirbti kompanijoje. 

Nors Klaipėdoje nedarbo lygis šiuo metu – beveik 8 proc., uosto kompanijoms surasti kvalifikuotų darbininkų – sudėtinga užduotis. 

„Nors ir skelbiamas didelis nedarbo mastas, tačiau trūksta motyvuotų žmonių, kurie norėtų įgyti profesiją, nes tas darbas nėra lengvas. Kaip bebūtų, mūsų įmonėje atlyginimai yra didesni nei vidutinis atlygis Lietuvoje, sudaromos galimybės „Vakarų laivų gamyklos“ užsakymus atlikti užsienyje“, – aiškino pašnekovas. 

Šiuo metu bendrovė, kurioje dirba 1,9 tūkst. žmonių, profesijos moko savo lėšomis, tačiau netrukus mokymus parems Klaipėdos darbo birža. 

Klaipėdos darbo birža informuoja, kad uostamiestyje didžiausias galimybes įsidarbinti turi suvirintojai, metalinių konstrukcijų ruošėjai ir montuotojai, laivo korpuso montuotojai, vairuotojai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką