2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 09 01 /19:31

Dėl kompiuterio gedimo visoje Prancūzijoje vėlavo lėktuvų skrydžiai

Dėl kompiuterio gedimo visoje Prancūzijoje buvo trumpam sutrikę visi lėktuvų skrydžiai, bet dabar padėtis palaipsniui grįžta į normalias vėžes.
Šarlio de Golio oro uostas
Šarlio de Golio oro uostas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Be to, gedimas paveikė skrydžius keliose kitose valstybėse, įskaitant Jungtinę Karalystę ir Maroką.

Praėjus kelioms valandoms po to, kai automatinė skrydžių planavimo sistema Prancūzijoje buvo pataisyta, kitose šalyse skrydžiai vis dar vėlavo.

Civilinės aviacijos administracijos DGAC atstovas sakė, kad sekmadienį ryte buvo sugedusi automatinė skrydžių planavimo sistema ir kad gedimo priežastys tiriamos.

Pasak atstovo, problema „nepaveikė skrydžių saugumo“ ir iki vidurdienio buvo išspręsta. Pagal DGAC taisykles atstovo pavardė neskelbiama.

Vis dėlto gedimas laikinai sustabdė visus skrydžius Prancūzijos teritorijoje ir kai kurie skrydžiai dar vėluoja. Paryžiaus Charles'io de Gaulle'io oro uoste, kuris yra tarp intensyviausiai dirbančių Europoje, vėluoja dešimtys skrydžių.

Keleiviai, skridę iš gretimų šalių, tokių kaip JK, nukentėjo itin smarkiai, nes oro erdvės kontrolės pareigūnams nepavyko nukreipti skrydžių.

Oro linijos „British Airways“ pranešime sakoma: „Numatome trikdžių kai kuriuose mūsų skrydžiuose į Prancūziją ir Ispaniją, taip pat skrendant virš šių šalių.“

Kompanija siūlė savo klientams nemokamai pasikeisti bilietus skrydžiams į Prancūziją, Ispaniją, Italiją ar Portugaliją.

Vienas oro linijų „Royal Air Maroc“ pilotas, laukęs skrydžio iš Paryžiaus į Kasablanką Maroke, sakė, kad susidarė „išskirtinė situacija“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką