Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 31, 11:38

Didžiausias tanklaivis Klaipėdos uoste šįmet buvo 158 tūkst. tonų „Spyros K“

Prie bendrovės „Klaipėdos nafta“ krantinių 2013 metais buvo prišvartuoti iš viso 203 tanklaiviai, iš kurių didžioji dalis – 115-155 tūkst. tonų talpos laivai.
Prie „Klaipėdos naftos“ krantų prisišvartavo didžiulis – beveik 158 tūkst. tonų talpos – tanklaivis „SPYROS K“.
Prie „Klaipėdos naftos“ krantų prisišvartavęs didžiulis – beveik 158 tūkst. tonų talpos – tanklaivis „SPYROS K“. / „Klaipėdos naftos“ nuotr.

Palyginti, 2012 m. „Klaipėdos nafta“ priėmė 264 tanklaivius. 2013 m. tanklaivių  atplaukė mažiau, tačiau dauguma jų buvo didelės talpos, siekiančios 115-155 tūkst. tonų. Pažymėtina, jog mažų tanklaivių atplaukia vis rečiau.

Prie „Klaipėdos nafta“ krantinių Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kapitono leidimu gali švartuotis net 275 m ilgio ir 50 m pločio tanklaiviai. Tai reiškia, jog Klaipėdos uostas ir bendrovė yra pajėgūs priimti tiek dydžiu, tiek  tūriu didelius laivus, o klientams tai leidžia mažinti jūrinės logistikos sąnaudas.

„Išgilintas uosto kanalas, padidinta leistina laivų grimzlė prie bendrovės krantinių  iki 13 m, operatyvus mūsų specialistų darbas bei efektyviai veikiančios  technologijos – visa tai lėmė galimybę priimti stambesnius laivus. Akivaizdžiai  matyti, jog jūrinėje logistikoje, kalbant tiek apie tanklaivius, tiek apie konteinervežius ar kitus laivus, krovinio transportavimui jie parenkami vis didesni“, – sakė „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Didžiausias tanklaivis Klaipėdoje šįmet buvo 274 m  ilgio ir 158 tūkst. tonų talpos tanklaivis „Spyros K“. Jis buvo ir vienas didžiausių  įmonės istorijoje.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką