Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 19d. 12:58 , atnaujinta: 2014 sausio 19d. 13:53

Estijos ministras jau gailisi Lietuvos vyriausybę išvadinęs kvailiais

Juhanas Partsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Juhanas Partsas

Estijos transporto ministras Juhanas Partsas apgailestauja dėl Lietuvos vyriausybės adresu mestų kandžių žodžių. Pasak jo, „The Wall Street Journal“ žurnalistas netiksliai suprato ir išvertė jo citatą. J.Partsas teigia gerbiantis partnerius Lietuvoje.

Gaila, kad tas ilgas pokalbis telefonu su „The Wall Street Journal“ žurnalistu mano poziciją perteikė taip negerai

„Aš labai gerbiu savo partnerius Lietuvoje, mes jau dalyvaujame įvairiuose bendruose projektuose. Gaila, kad tas ilgas pokalbis telefonu su „The Wall Street Journal“ žurnalistu mano poziciją perteikė taip negerai“, – portalui delfi.ee situaciją komentavo J.Partsas.

Ministras teigė nenorėjęs nieko įžeisti, o žodis „kvailiai“ buvo pasakytas kaip pokštas, tačiau žurnalistas jį iškėlė į teksto antraštę. J.Partsas žadėjo tai paaiškinti ir kolegoms Lietuvoje. Jis patvirtino, jog dėl susiklosčiusios situacijos sulaukė priekaištų ir iš Estijos ministro pirmininko Andruso Ansipo.

Šiuo metu portale wsj.com galima rasti pataisytą straipsnio tekstą. Jame žodis „idiot“ (idiotai) pakeistas žodžiu „fools“ (kvailiai). Taip pat nurodyta, jog tekstas pakeistas Estijos transporto ministro prašymu.

„Panevėžio kelių“ nuotr./Pakloti pirmieji geležinkelio bėgiai „Rail Baltica“ atkarpoje Marijampolė–Kazlų Rūda
„Panevėžio kelių“ nuotr./Pakloti pirmieji geležinkelio bėgiai „Rail Baltica“ atkarpoje Marijampolė–Kazlų Rūda

Lietuvos vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius jau pranešė, kad iš Estijos ambasadoriaus Lietuvoje bus prašoma pasiaiškinti dėl nederamų J.Partso žodžių.

Lietuva siekia, kad „Rail Baltica“ geležinkelis sujungtų visų trijų Baltijos valstybių sostines. Tam neprieštarauja ir Latvija, tačiau Estija yra kategoriškai prieš. Šios šalies atstovai remiasi dar Andriaus Kubiliaus vyrausybės pasirašytu susitarimu, jog geležinkelis turi eiti per Kauną, Rygą ir Taliną.

Papildyta 13.53 val. L.Linkevičius: vyriausybių dialoguose neturi būti žodžių, prasilenkiančių su etika

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kuriam Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius pavedė kviesti Estijos ambasadorių Lietuvoje pasiaiškinti dėl įžeidžiai išsakytos estų pozicijos dėl „Rail Baltica“, teigia, kad tarp vyriausybių vykstančiuose dialoguose neturi būti prasilenkiančių su etika žodžių ir tokių aštrių pareiškimų.

„Paprastai būna įvairių dialogų tarp vyriausybių, bet yra vartojami tam tikri žodžiai, kurie neprasilenkia su etika. Bet šiuo atveju, kadangi vienos šalies ministras leido sau tam tikrų stipresnių epitetų, aš manau, kad mes paprašysime ambasadoriaus paaiškinti, ir tai bus pirmadienį padaryta.

Šis projektas jau seniai yra vystomas ir kiekviena šalis turi savo interesus, taip pat ir nacionalinius, strateginius interesus, ir tai yra normalu. Dialogas vyksta nuolat, visą laiką, ir kiekviena šalis čia gali turėti savo galbūt specifinę nuomonę, tačiau paprastai viena kitos nuomonę gerbia“, – sekmadienį LRT radijui sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką