Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Vilniaus gatves „mikriukai“ ketvirtadienį neišvažiuos

4 maršruto mikroautobusai į Perkūnkiemį nebevažiuos.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ketvirtadienį mikroautobusų Vilniaus gatvėse nebebus
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį pradėta viešojo transporto pertvarka Vilniuje įsibėgėja. Sulaukę griežtų sankcijų, privatūs vežėjai priversti stabdyti savo veiklą, nes sostinės valdžios paliepti pareigūnai sugebėjo vos per dvi dienas išrašyti simbolines baudas ir atimti dokumentus iš daugumos Vilniuje kursavusių „mikriukų“ vairuotojų.

„Buvo stabdomos visos transporto priemonės, priklausančios keturioms bendrovėms, kurios dar vykdė veiklą. Reidai prasidėjo vakar vakare Santariškių žiede, galutinėj stotelėje. Ateina trise, keturiese, tikrina dokumentus, rašo protokolus, o dokumentų ir nebegrąžina. Vairuotojams darbas tapo nebeįmanomas po tokio spaudimo“, – pasakojo Vilniaus miesto vežėjų asociacijos prezidentas Saulius Matulionis.

Jis teigia, kad sulaukę tokių griežtų sankcijų ir bauginimo visi privatūs Vilniaus vežėjai nusprendė savo veiklą bent laikinai sustabdyti.

„Veiklą stabdome iki artimiausio tarybos posėdžio dėl neteisėtų savivaldybės veiksmų, kuriais vakar ir šiandien iš privačių vežėjų buvo paimti leidimai, be kurių nebegalime vykdyti teisėtos veiklos“, – 15min.lt teigė S.Matulionis.

Privatūs vežėjai dar tikisi sulaukti palankaus sprendimo, leidžiančio jiems vykdyti veiklą dar bent metus.

„Labai tikimės, kad artimiausiame tarybos posėdyje bus priimtas sprendimas dėl reformos tam tikrų atidėjimų iki 2015 m. Tikimės, kad vėl galėsime teikti paslaugas Vilniaus mieste“, – kalbėjo S. Matulionis.

Iki tarybos posėdžio visi iki šiol dirbę „mikriukų“ vairuotojai atostogaus.  

Privatūs vežėjai įsitikinę, kad miesto savivaldybės taryba jų veiklos leidimus iš anksto nutraukė ir dokumentus fiziškai iš vairuotojų atėmė neleistinai, todėl šiuo metu konsultuojasi su teisininkais dėl galimybės teisybės ieškoti teisme.
„Jeigu paaiškės, kad Vilniaus savivaldybė neteisėtai, pažeisdama įstatymus privatų verslą išstūmė iš  rinkos Vilniaus mieste, mes kreipsimės į teismus dėl žalos atlyginimo ir prašysime asmeninės atsakomybės tų veiksmų, dėl kurių tokie veiksmai buvo vykdomi“, – teigė Vežėjų asociacijos prezidentas.

Anot jo, tarp kaltinamųjų privatūs vežėjai mato ir Vilniaus mero Artūro Zuoko pavardę.

Keleivių vežimo sutartis su privatininkais savivaldybė nutraukė nuo liepos 1 d. Ji planuoja konkursus skelbti iš naujo, tačiau nebeleisti „mikriukams“ vežti keleivių į miesto centrą.

informacija
VILNIAUS VIEŠASIS TRANSPORTAS, UAB
Vadovas: Rimantas Markauskas Darbuotojų sk.: 2051 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką