Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 21:53

Ilgam nutupdyti „Boeing 737 Max“ traukia aviacijos mėgėjų akis

Nutupdyti „Boeing 737 Max“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / "Boeing 737 MAX" lėktuvai ant žemės

Visi „Boeing 737 Max“, nuo kovo 13 dienos priverstinai nutupdyti, užpildė gamintojo aikšteles ir kol kas sunku pasakyti, kada vėl jiems bus leista kilti. Aviacijos mėgėjai dalinasi nuotraukomis su oro uostus užtvindžiusiais lėktuvais. Po „Ethiopian Airlines“ ir „Lion Air“ aviakatastrofų šiems naujos kartos laineriams tenka tūnoti ant žemės ir laukti bent jau tyrimo pabaigos.

„Boeing“ gamintojai sustabdė šių orlaivių tiekimą, tačiau ne gamybą – per mėnesį Rentone, Vašingtono valstijoje, pagaminami 42 šio modelio lėktuvai. Aviacijos gamintojo angarai „užkišti“ 737 MAX orlaiviais ir niekas nežino, kiek tai ilgai truks.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./"Boeing 737 MAX" lėktuvai ant žemės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./"Boeing 737 MAX" lėktuvai ant žemės

Prieš kovo 10 dienos aviakatastrofą Etiopijoje, „Boeing“ per mėnesį pagamindavo 52 šio tipo orlaivius ir iki metų pabaigos turėjo planą gamybą padidinti iki 57. Tačiau dabar teko konvejerį sulėtinti, bet ne sustabdyti.

Po draudimo šiems lėktuvams kilti, „Boeing“ nutupdyti įvairiose vietose. Net ir dėl gamybos sulėtėjimo, 737 Max orlaiviai užpildė aikšteles ir oro uostus. Šiais lėktuvais nusėtos visos tam skirtos vietos šalia fabriko Rentone, taip pat šalia Evereto bei „Boeing“ tiekimo centro Sietle.

Į „Boeing“ aikšteles suskrido orlaiviai iš viso pasaulio ir čia laukia, kuo pasibaigs tyrimas. Kol kas neaišku, kas galėjo išvesti iš rikiuotės 737 Max sistemą. „American Airlines“ ir „Southwest Airlines“ šių lėktuvų naudojimą sustabdė iki rugpjūčio vidurio, o „United“ jais nekils iki liepos.

Temos: 2 Boeing Lėktuvas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką