Dabar populiaru
Publikuota 2022 06 18, 13:28 Atnaujinta 2022 06 18, 15:52

Kaliningrado gubernatorius: Lietuva uždraudė sankcionuotų prekių tranzitą geležinkeliu

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ informavo Rusijos Kaliningrado srities geležinkelių pareigūnus, kad dėl Vakarų sankcijų uždraudžia daugelio prekių tranzitą geležinkeliais, pranešė regiono gubernatorius. „Lietuvos geležinkelių“ atstovai žinią patvirtino ir teigia tiesiog vykdantys reikalavimus.
LTG Cargo
LTG Cargo / LTG Cargo nuotr.

Jį šeštadienį cituoja naujienų agentūra „Reuters“ ir britų transliuotojo BBC Rusijos redakcija.

Gubernatorius Antonas Alichanovas teigė, kad apribojimai palies 40–50 proc. produktų, kurie importuojami į kitus Rusijos regionus ir eksportuojami iš jų tranzitu per Lietuvą.

Kaliningrado sritis įsiterpusi tarp Lietuvos ir Lenkijos ir sausumos sienos su Rusija neturi.

„Laikome tai rimčiausiu teisės į laisvą tranzitą į Kaliningrado sritį ir iš jos pažeidimu“, – sakė A.Alichanovas vaizdo įraše platformoje „Telegram“ ir pridūrė, kad valdžios institucijos sieks, jog šios priemonės būtų panaikintos.

Jo teigimu, tarp prekių, kurias palies šis sprendimas, yra statybinės medžiagos, cementas ir metalo gaminiai.

Gubernatorius taip pat paskelbė „LTG Cargo“ dokumentą „Kaliningrado geležinkeliams“, kuriame teigiama, kad apribojimai įsigalioja šeštadienį vidurnaktį.

„Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas teigė, kad sprendimas įgyvendinamas reaguojant į nuo birželio įsigaliojančias ES sankcijas Rusijai, dėl pastarosios agresijos Ukrainoje.

„Mes nevežame sankcionuotos produkcijos. Birželį pilnai įsigaliojo ES sankcijos. Įmonės apie tai informuotos. Geriausia, jeigu pakomentuotų Užsienio reikalų ministerija, nes mes tiesiog vykdome reikalavimus, savo nieko nesugalvojome“, – 15min sakė jis.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Mantas Dubauskas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Mantas Dubauskas

M.Dubauskas sakė neturintis informacijos, ar iš Rusijos pusės dėl naujos tvarkos buvo gauta kokių nors pretenzijų.

Vakarų šalys įvedė Maskvai beprecedenčių sankcijų Maskvai, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24 dieną pasiuntė pajėgas į Ukrainą.

Vakarai taip pat teikia didelę karinę ir ekonominę pagalbą Kyjivui, kurio pajėgos įnirtingai stengiasi atremti Rusijos invaziją.

M.Adomėnas: geležinkelio tranzito į Kaliningradą draudimą Rusija naudos propagandai

Įsigaliojantį draudimą per Lietuvą geležinkeliu į Kaliningradą gabenti tam tikras sankcionuotas rusiškas prekes, Rusija naudos propagandai, sako užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas.

„Be abejo, visos žinios, kurios rodo kokį nors nepalankumą Rusijai, yra pasigaunamos ir eskaluojamos. Tokia informacija yra pirmiausia paranki siekiant didinti įtampą ir vaizduoti Vakarų valstybes priešiškas Rusijos žmonių atžvilgiu“, – M.Adomėnas LRT radijui pareiškė šeštadienį.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mantas Adomėnas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mantas Adomėnas

Taip jis komentavo naujienų agentūros „Reuters“ ir britų transliuotojo BBC Rusijos redakcijos šeštadienio pranešimus, kuriuose citavo Kaliningrado srities gubernatoriais A.Alichanovo pranešimus, kad Lietuvos valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ informavo Rusijos Kaliningrado srities geležinkelių pareigūnus, jog dėl Vakarų sankcijų uždraudžia daugelio prekių tranzitą geležinkeliais.

„Šiuo metu laukiame Europos Komisijos išaiškinimo dėl Europos sankcijų režimo taikymo Kaliningrado prekiniam tranzitui“, – teigė viceministras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką