Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas ruošiasi tapti didžiausiu šalies oro uostu – pradėjo rekonstrukciją

Kauno oro uostas siekia tapti su aviacija susijusių verslų baze
Kauno oro uosto nuotr. / Kauno oro uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno oro uoste trečiadienį pradėti keleivių terminalo rekonstrukcijos darbai, truksiantys penkis mėnesius. Antras pagal dydį šalies oro uostas ne tik fiksuoja augantį keleivių ir krypčių skaičių, bet ir ruošiasi liepos viduryje tapti pagrindiniu šalies oro uostu, kai sostinės oro uostas laikinai neveiks.

Planuojama, kad po rekonstrukcijos antrame pagal dydį šalies oro uoste sutrumpės keleiviams būtinų procedūrų laikas, padvigubės parduotuvių plotas, ir bus pasiruošta vasarą padidėsiančiam keleivių srautui, kuomet, dėl Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako (KTT) rekonstrukcijos, į Kauno oro uostą bus perkelta dauguma skrydžių. Be to, Kauno oro uoste fiksuotais duomenimis, praėjusiais metais, šiame oro uoste padidėjo skrydžių skaičius, atsirado naujų krypčių.

Vienas pagrindinių uždavinių rekonstrukcijos metu – įrengti naują aviacijos saugumo zoną antrame keleivių terminalo aukšte. Ši zona bus skirta visiems keleiviams, įskaitant ir vykstančius į šalis, esančias už Šengeno zonos ribų.

„Šiuo sprendimu atsisakome ankstesnio dviejų atskirų – Šengeno ir ne Šengeno zonos šalių – aviacijos saugumo patikros postų koncepcijos. Naujoji patikros erdvė leis efektyviau valdyti patikros procedūras bei keleivių srautą“, – pranešime cituojamas Kauno oro uosto vadovas Bruno Kaspar.

Po rekonstrukcijos Kauno oro uoste pasikeis „Duty Free“ parduotuvių veiklos organizavimas – įprastos, uždaro tipo parduotuvės taps atviromis ir praeinamomis, padvigubės jų plotas, padidės prekių asortimentas.

Rekonstrukcijos metu taip pat bus suformuotos penkios dar didesnės maitinimo erdvės riboto ir neriboto patekimo zonose. Naujai bus įrengtos vaikų žaidimo bei rūkymo erdvės, o tualetų zona, tėvų ir vaiko kambarys bus praplėsti.

Ateinančius penkis mėnesius, kol vyks rekonstrukcija, Kauno oro uoste veikla bus vykdoma įprasta tvarka. Tačiau oro uosto vadovas B.Kaspar atkreipia dėmesį, kad galimi laikini nepatogumai dėl ilgiau trunkančių aviacijos saugumo bei kitų tarnybų patikros procedūrų, taip pat gali būti apribota parduotuvių ar kavinių veikla, todėl vadovas tikisi keleivių supratingumo.

Rekonstrukcijos darbus Kauno oro uoste atliks bendrovė „Atea“.

Liepos 14 d. – rugpjūčio 18 d., kai 35 dienas Vilniaus oro uoste dėl orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbų aviacinė veikla nebus vykdoma, skrydžiai bus nukreipiami į Kauno oro uostą. Šiuo laikotarpiu čia bus įrengti papildomi laikini keleivių atvykimo ir išvykimo terminalai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką