Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune nugenėjus mikroautobusų maršrutus jų nišą užima maži miesto įmonės autobusai

Mažieji Kauno autobusai
„Kauno autobusų“ nuotr. / Mažieji Kauno autobusai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno miesto gatvėse pirmadienį pasirodė keli baltos spalvos „Mercedes Benz“ markės mažos talpos autobusai, pasipuošę raudonomis juostomis ir bendrovės „Kauno autobusai“ logotipu. Jie skirti vežti keleivius tais miesto autobusų maršrutais, kuriuose fiksuojami nedideli keleivių srautai. Mažieji autobusai veža iki 30 keleivių.

Pasak bendrovės „Kauno autobusai“ generalinio direktoriaus Kęstučio Derliūno, dar vasaros pabaigoje, įvykus maršrutinių taksi pertvarkai, atsirado poreikis peržiūrėti visus bendrovės maršrutus. Kadangi maršrutinių taksi skaičius Kauno mieste gerokai sumažėjo, persiskirstė ir pervežamų keleivių srautai.

„Kauno autobusų“ nuotr./Mažieji Kauno autobusai
„Kauno autobusų“ nuotr./Mažieji Kauno autobusai

„Nusprendėme, kad mūsų bendrovės mažieji autobusai bus nukreipti ten, kur pastebėjome gerokai sumažėjusius keleivių srautus. Kadangi tokių autobusų kilometro savikaina yra mažesnė nei įprastinių autobusų, manome, kad  mažą keleivių srautą turinčiuose maršrutuose tokios transporto priemonės yra tikslingesnės“, – sakė bendrovės vadovas.

Mažieji bendrovės autobusai jau anksčiau pradėjo važiuoti 33-uoju maršrutu (Technikos g. – Chemijos g.) poilsio dienomis ir 44-uoju maršrutu (Kauno pilis – Liucijanavos g.) darbo ir poilsio dienomis. Atlikus keleivių vežimo reguliaraus susisiekimo maršrutais esamos situacijos analizę ir keleivių srautų pasiskirstymą, buvo prieita išvados, kad bandymas vežti keleivius mažos talpos autobusais tam tikrais maršrutais pasiteisino. Nuo lapkričio 3 d.  33-iuoju maršrutu mažieji autobusai važiuos ne tik poilsio, bet ir darbo dienomis, mažesnės talpos autobusiukai darbo dienomis važiuos jau ir 9-uoju maršrutu (Kauno pilis – Lampėdžiai). 

K. Derliūnas užtikrino, kad mikroautobusų atsiradimas tikrai nesutrikdys įprasto keleivių kelionių ritmo, nes nebus mažinamas jų reisų skaičius ir nesikeis maršrutai ar atvykimo bei išvykimo laikas. Bendrovės mažieji autobusiukai, priešingai nei maršrutiniai taksi, stos viešojo transporto stotelėse ir veš keleivius, laikydamiesi nustatyto reguliaraus susisiekimo maršruto grafiko.

„Mūsų tikslas – užtikrinti keleiviams patogią, saugią ir greitą kelionę viešojo transporto priemonėmis, – sakė K. Derliūnas. – Todėl visi pakeitimai planuojami atsižvelgiant į kokybišką paslaugą keleiviams ir vežimo ekonomiškumą.“

Vadovo nuomone, toks sprendimas leis taupyti bendrovės ir miesto savivaldybės lėšas.

Jei tokia mažųjų autobusų  praktika pasitvirtins, bendrovė artimiausioje ateityje jų skaičių padidins .

„Kauno autobusų“ nuotr./Mažieji Kauno autobusai
„Kauno autobusų“ nuotr./Mažieji Kauno autobusai

 

informacija
KAUNO AUTOBUSAI, UAB
Vadovas: Mindaugas Grigelis Darbuotojų sk.: 1145 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką