TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno technologijos universitetas ir „Elinta“ kurs lietuviškus elektromobilius

Elektromobilis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Elektromobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Tęsdami gražų ir stiprų bendradarbiavimą, spalio 29 d. Kauno technologijos universiteto rektorate sutartį pasirašė KTU ir viena inovatyviausių Lietuvoje aukštąsias technologijas kurianti bendrovė „Elinta“, įsikūrusi Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje.

Kaip teigė įmonės vadovas dr. Vytautas Jokužis, su KTU bendradarbiaujama jau seniai, tad kai kurie sutartyje įrašyti dalykai jau vyksta, kai kas dar tik bus stiprus postūmis į priekį.

Universitetas jau yra atlikęs bendrovės mokslinio tiriamojo, informacinio bei inžinerinio darbo užsakymus pagal atskiras sutartis. Ateityje tikimasi toliau teikti bendrovei konsultacijas ir padėti spręsti technologines, ekonomines ir organizacines problemas.

Vienas didžiausių iššūkių, kuriuos savanoriškai prisiėmė abi – mokslo ir verslo – institucijos, tai žingsnis į pasaulinę energetikos kaitą, žingsnis į elektromobilių mokslą.

Tikimasi, kad studentai aktyviai įsitrauks į šios srities mokslinius ir eksperimentinius tyrimus, rinksis šios tematikos baigiamuosius darbus.

Taigi, sutartyje numatyta, kad bendrovė ir KTU keisis naujausiomis žiniomis. „Elinta“ kvies universiteto mokslininkus dalyvauti sprendžiant aktualias technologijos mokslų, energetikos, valdymo sistemų ir automatizavimo problemas, sudarys sąlygas universiteto darbuotojams bei studentams susipažinti su naujausia elektromobilių technine ir programine įranga.

Sutarties pasirašyme dalyvavo ir KTU apsigynęs baigiamąjį darbą elektromobilių tematika Laurynas Jokužis, kuris skatino jaunus žmones nebijoti gilintis į šią sritį. Be to, visi „Elinta“ atstovai atvyko elektromobiliu ir juo pavėžėjo kelis norinčiuosius studentus.

KTU rektorius prof. Petras Baršauskas optimistiškai tiki, kad universitete jau greitai taip pat atsiras keli elektromobiliai, galbūt – net pačių studentų kurti.

„Vadovaudamiesi sutartimi ir įvertindami mokslo bei naujų technologijų integracijos į paslaugas ir gamybą svarbą, Universitetas ir Bendrovė susitaria dėl ilgalaikio abipusiškai naudingo bendradarbiavimo rengiant mechanikos ir mechatronikos srities specialistus, mokslines konferencijas, seminarus, populiarinant minėtas specialybes, vykdant Universiteto studentų praktikas ir kita“, – teigiama bendradarbiavimo sutartyje.

KTU jau yra bandymų kurti elektromobilius ir hibridinius automobilius. 1997 m. KTU jaunųjų mokslininkų ir studentų darbų parodoje „Technorama“ pristatytas Mechanikos ir mechatronikos fakulteto studentų Martyno Starevičiaus, Ovidijaus Putnyno ir kitų hibridinis automobilis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką