15min be reklamos
Publikuota 2022 01 07, 16:16

Kinijos ir Vietnamo pasienyje nusidriekė vaisius gabenančių sunkvežimių eilės

Viename svarbiausių Vietnamo ir Kinijos sienų kirtimo punktų penktadienį driekėsi didžiulės vaisius gabenančių krovininių transporto priemonių eilės, Pekinui dėl pandemijos sugriežtinu prekių importo taisykles.
Sunkvežimiai
Sunkvežimiai / 123RF.com nuotr.

Tūkstančiais tonų egzotinių vaisių prikrauti sunkvežimiai rikiavosi prie pervažos šiaurinėje Vietnamo Langšono provincijoje.

Kai kurie vairuotojai teigė laukiantys dienų dienas ar net mėnesius, kol galės pajudėti į Kiniją.

„Aš čia esu jau 40 dienų. Mano gabenami vaisiai visai supus. Aš taip pavargau nuo to“, – kalbėjo vairuotojas, prisistatęs vardu Hai, gamindamas maistą šalia savo sunkvežimio.

Hai vežėsi produktus iš pietinės Tien Ziango provincijos. Kada galės grįžti namo, vairuotojas nežino.

Kitas vairuotojas, vardu Nguyen Van Nen, atvykęs iš šiaurinės Bak Ninio provincijos, sakė, kad tai sudėtingiausia padėtis, kurią jis patyrė per daugelį metų.

„Jei man pasiseks, manau, galėsiu pravažiuoti po 10 dienų“, – naujienų agentūrai AFP teigė vairuotojas, paaiškindamas, kad prieš jį eilėje yra dar daugiau nei 800 sunkvežimių.

Sienos kirtimo punktas nėra visiškai uždarytas, bet per Draugystės perėja vadinamą sienos kirtimo punktą sunkvežimiai praleidžiami tik nedideliu srautu, o ketvirtadienį sieną kirto tik apie 100 transporto priemonių.

Kiek anksčiau šią savaitę Langšono provincijos institucijos paskelbė pranešimą, kuriame patarė provincijoms ir įmonėms nesiųsti prekių per sieną iki mėnesio pabaigos.

Pareiškime teigiama, kad spūstis kilo dėl „Kinijos institucijų patvirtintų griežtesnių pandemijos kontrolės priemonių, taikomų į šalį įvažiuojantiems asmenims ir transporto priemonėms“.

Kinija nuo 2020 metų tikrina šaltąja grandine importuojamus maisto produktus dėl COVID-19 pėdsakų, nors Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad tokiu būdu viruso perdavimo tikimybė yra labai maža.

Kelios Kinijos institucijos pranešė aptikusios koronaviruso pėdsakus ant iš Vietnamo importuotų kertuočių.

Oficialiais duomenimis, Vietnamas iš vaisių ir daržovių eksporto praėjusiais metais uždirbo 3,5 mlrd. JAV dolerių – šiek tiek daugiau nei 2020-aisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką