Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Kitąmet Vilniaus gatves pasieks 150 naujų autobusų

Vilniaus savivaldybės kontroliuojama įmonė „Vilniaus viešasis transportas“ atnaujins net pusę autobusų parko – planuojama, kad kitų metų vasarą į sostinės gatves išriedės 150 naujų modernių autobusų. Ką tik baigėsi VVT atvirų durų dienos diskusijos ir jau šį rudenį savivaldybė skelbs tarptautinį autobusų nuomos konkursą.
VVT autobusas
VVT autobusas / Sauliaus Žiūros nuotrauka

Sostinės savivaldybė išsinuomos 100 dviašių 12 metrų autobusų ir 50 triašių 18 metrų ilgio autobusų. Manoma, kad tai bus viena didžiausių nuomos sutarčių Baltijos valstybėse šiais metais, kurio vertė sieks apie 34 mln. Eur. Išsinuomoti autobusai sostinėje važinės aštuonerius metus.

Sostinės savivaldybė išsinuomos 100 dviašių 12 metrų autobusų ir 50 triašių 18 metrų ilgio autobusų.„Tikimės, kad nauji, šiuolaikiški ir greiti autobusai paskatins vilniečius kelionėms mieste rinktis ne automobilį, o viešąjį transportą – tokiu būdu mieste mažės eismo spūsčių, oro užterštumas. Jei konkursas vyks be trukdžių, nauji išsinuomoti autobusai po Vilnių pradės sukti ratus jau kitų metų vasarą“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

„Vilniaus viešasis transportas“ organizavo atvirų durų dienas, kurių metu autobusų gamintojų atstovai susitiko su VVT darbuotojais. Tikimasi, kad susitikimo metu vykusios diskusijos padės užkirsti kelią techniniams autobusų nuomos konkurso nesklandumams ir paspartins jo eigą.

„Mūsų bendrovės tikslas – kad kuo daugiau darbingo amžiaus miesto gyventojų rinktųsi viešąjį transportą, kaip estetiškai patrauklią ir patogią transporto rūšį, o savo asmeninį transportą lai vilniečiai naudoja ilgesnėms savaitgalio kelionėms“, – sakė bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius G. Maželis.Konkurso metu bus vertinama transporto priemonių variklių galia, kuro sąnaudos, ekonomiškumas. Autobusuose bus įrengti kondicionieriai, šiuolaikiška vidinė elektroninė įranga, užtikrinanti autobuso pagrindinių parametrų monitoringą, avarinius stabdymus ir pagreitį, degalų sąnaudas, vaizdo įrašymą ir autobuso viduje, ir išorėje.

Šiuo metu jau planuojama, kur autobusai bus eksploatuojami bei kur bus teikiamos techninės priežiūros paslaugos. Manoma, kad 150 išsinuomotų autobusų prižiūrės 15 automechanikų, svarstoma, kad įgiję naujų įgūdžių, šias paslaugas galės teikti ir šiuo metu VVT dirbantys specialistai.

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ šiuo metu eksploatuoja 308 autobusus. Per trejus metus sostinės savivaldybės planuoja atnaujinti beveik visą Vilniaus autobusą parką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius