Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėda laukia čia dar neregėto dydžio laivo – kruizinio lainerio „Celebrity Silhouette“

Kruizinis laineris „Celebrity Eclipse"
L. Sėlenienės nuotr. / Laukiamas laivas ilgiu pranoks iki šiol ilgiausią Klaipėdoje vešėjusį lainerį „Celebrity Eclipse"
Šaltinis: 15min
0
A A

Preliminariais Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos duomenimis, į Klaipėdą šiais metais kruiziniai laivai užsuks 52 kartus. Kadangi oficialūs prašymai priimti kruizinius laivus dar plūsta, tikėtina, kad kruizinis sezonas bus toks pat sėkmingas kaip ir 2014-ųjų, kai buvo pasiektas kruizinių laivų turistų rekordas – į Klaipėdą atplaukė 57 797 turistai – net 76,4 proc. daugiau nei užpernai. Laukiama ir kruizinio lainerio milžino, kuris savo ilgiu pranoks praėjusią vasarą viešėjusį „Celebrity Eclipse“ laivą.

Prognozuojama, kad šiais metais atplauks mažiausiai 13 ilgesnių kaip 290 m laivų. Tarp jų ir kruizinis laineris „Celebrity Eclipse“, gražiai įsirašęs į Klaipėdos uosto istoriją. Tai ilgiausias į Klaipėdos uostą įplaukęs laivas. Jo ilgis – 317 m, tačiau šis rekordas jau kitais metais turėtų būti pagerintas. Birželio 12 dieną į Klaipėdą turėtų atplaukti 319 metrų ilgio laivas „Celebrity Silhouette“. 

Tai, kad susidomėjimas Klaipėdos uostu didėja, rodo ir neseniai Vokietijoje, Diuseldorfe įvykusi tarptautinė jūrinio turizmo paroda „BOOT 2015“. Joje buvo pristatyti Klaipėdos regiono pramoginių laivų ir jachtų uostai Klaipėdoje, Nidoje, Uostadvaryje, Smiltynėje, pateikta išsami informacija apie Klaipėdos regiono lankytinas vietas, kurios yra pamėgtos užsienio turistų ir yra turizmo traukos centrai. 

„Klaipėdos stendas buvo gulte apgultas žmonių – Klaipėdos regionu ypač domėjosi vokiečiai, jau viešėję Lietuvoje ar tik planuojantys aplankyti istoriškai jiems artimą Klaipėdą. Profesionalaus jūrinio sporto atstovai reiškė ypatingą susidomėjimą Klaipėda, Nida ir Šventąja. Kanojų sportininkai klausinėjo apie maršrutus Lietuvos upėmis. Aktyviai buvo teiraujamasi, kokia yra situacija dėl Šventosios uosto projekto įgyvendinimo. Šventosios uostas ypač aktualus tiems, kurie jachtomis, keliauja į Latvijos uostus, jis gali būti puiki tarpinė stotelė keliaujantiems į šiaurinę Baltijos jūros dalį“, – įspūdžiais dalijosi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai. 

Bendrame stende buvo pristatytas visas Pietų Baltijos pakrantės maršrutas. Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos mažųjų ir pramoginių laivų operatoriai tokio pobūdžio parodose dalyvauja ketvirtą kartą.                              

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką