Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 10d. 14:25

Klaipėdoje pavasarį laukiama naujos kruizų linijos

Lainerio "Astor" vizitu Klaipėdos uoste baigiamas kruizinės laivybos sezonas
L. Sėlenienės nuotr. / Lainerio "Astor" vizitas Klaipėdoje

Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pasirašė sutartį dėl dalyvavimo tarptautinės asociacijos „Baltijos kruizai“ veikloje. Šioje asociacijoje miestas ir uostas kartu dalyvauja nebe pirmus metus.Narystės šioje asociacijoje tikslas – pritraukti į Baltijos jūrą ir jos uostus kuo daugiau kruizinių laivų, kartu su kitais asociacijos uostamiesčiais įgyvendinti bendrą kruizinio turizmo rinkodaros strategiją.

Priklausymas šiai asociacijai leidžia būti matomiems, užmezgami nuolatiniai kontaktai su pasaulio kruizinėmis linijomis, bendradarbiaujama ir mainomasi patirtimi su geriausiais šios pramonės specialistais, įgyvendinami vieningi paslaugų standartai kruiziniams turistams, tobulinama uosto ir miesto turizmo infrastruktūra, atliekami bendri rinkos tyrimai.

Uosto direkcijos nuotr./Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija sutartė dalyvauti tarptautinės asociacijos „Baltijos kruizai“ veikloje
Uosto direkcijos nuotr./Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija sutartė dalyvauti tarptautinės asociacijos „Baltijos kruizai“ veikloje

Šiais metais Klaipėdoje kruizinis sezonas prasidės gegužės 4 dieną. Jį atidarys su Italijos vėliava plaukiojantis kruizinis laineris „AIDA cara“ (ilgis – 193,34 m.). Simboliška, kad tas pats laivas turėtų ir apvainikuoti kruizinį sezoną. Ši vokiečių linija Klaipėdą aplanko pirmą kartą.

„Prireikė ne vienerių metų, kad pritrauktume šią liniją į Klaipėdą. Ar sugrįš ši linija į Klaipėdą, priklauso nuo mūsų visų. Būtina kurti naujus turistų traukos centrus, tinkamai pasirūpinti kruiziniais turistais, kad jie išsivežtų tik gražiausius įspūdžius iš Klaipėdos ir norėtų čia sugrįžti dar kartą“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Šiais metais Klaipėdoje lankysis ir laivas rekordininkas – ilgiausias laivas per visą uosto istoriją „Celebrity Eclipse“ (ilgis – 317 m.). Jis į Klaipėdą užsuks birželio 9 d. Kitais metais ilgiausio laivo rekordas turėtų būti pagerintas. Yra žinių, kad 2016 metais į Klaipėdą turėtų užsukti 330 m ilgio laivas „Royal Princess“. 

Šiais metais kruiziniai laivai į Klaipėdą užsuks 50 kartų, pernai buvo registruoti 63 atplaukimai. Nors laivų skaičius šiai metais mažesnis, keleivių skaičius turėtų išlikti panašus. Pernai keleivių sulaukta rekordiškai daug – daugiau kaip 57 000.

Miestas naujam kruiziniam sezonui jau pasiruošęs. Tradiciškai visus ilgesnius nei 190 metrų ar pirmą kartą į uostą atplaukiančius kruizinius laivus pasitiks folklorinės muzikos ansambliai. Taip pat kruizinių laivų atplaukimo dieną bus organizuojami tradiciniai turgūs Teatro aikštėje, keleivius iš Kruizinių laivų terminalo į senamiestį nemokamai vežios specialūs autobusai. Tam lėšų skiria Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos savivaldybė.

Pernai Uosto direkcija kruizinės laivybos rinkodarai skyrė apie 34 tūkst. eurų, šiais metais – 43 tūkst. eurų. 

Pernai Uosto direkcija kruizinės laivybos rinkodarai skyrė apie 34 tūkst. eurų, šiais metais – 43 tūkst. eurų. Lėšų kruizinei laivybai skatinti daugiau planuoja skirti ir Klaipėdos savivaldybė. 2014 metais buvo skirta 32 tūkst. eurų, 2015 m. skirta 37 tūkst. eurų.

„Kad ir kiek pinigų bebūtų skiriama kruiziniam turizmui skatinti, pirmiausia tuo turėtų būti suinteresuoti patys Klaipėdos miesto verslininkai. Jeigu turistams nebus pasiūlyta, kur išleisti pinigų, jeigu neprisitaikysime prie jų poreikių, pinigus jie išleis ne Klaipėdoje, bet kitame uoste. Verslas turėtų būti lankstus, kad turistai čia pasijaustų laukiami, gerbiami ir saugūs“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką