Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 09:56

Klaipėdos uostas metus pradėjo sėkmingai: apyvarta kilo 13 proc.

Klaipėdos uostas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Klaipėdos uostas

Naujus metus Klaipėdos uostas pradėjo praėjusių metų pagreičiu – sausio mėnesio krovinių apyvarta kilstelėjo į viršų bemaž 13 procentų, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Kaip rašoma išplatintame uosto diekcijos pranešime, šių metų sausį Klaipėdos uoste perkrauta 3,82 mln. tonų krovinių, tai yra 12,8 procentų daugiau nei 2020 metų sausį, kai krauta 3,39 mln. tonų. Augimas fiksuojamas visose krovinių grupėse: skystųjų krovinių apimtis išaugo 39 proc., birieji pakilo 10 proc., o generaliniai – 3,3 proc.

„Nors įprastai sausio mėnesio krova atspindi sulėtėjusią prekybą, tačiau krovinių srautas Klaipėdos uoste stabiliai augo. Tai gali būti iš inercijos arba per metus neįvykdytų pardavimų pasekmė. Metų pradžia uostui sėkminga, bet reikalauja ir budrumo, – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius. – Paprastai metų pradžia duoda toną likusiam laikotarpiui. Tačiau akivaizdu, kad nebus lengva, nes atotrūkis nuo kaimyninių uostų, galimi rinkų pokyčiai verčia mąstyti apie dar labiau didėsiančią konkurenciją. Tad visi turime būti susitelkę ir savo darbus atlikti kuo geriau ir profesionaliau“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Skrydis oro balionu virš Klaipėdos apylinkių
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Skrydis oro balionu virš Klaipėdos apylinkių

2021 m. sausio mėn. į Klaipėdos uostą atplaukė 530 laivų, tai 8,6 proc. dažniau nei praėjusių metų pirmąjį mėnesį. Keleivių skaičius augo 13,9 proc. – keltais vyko 12 877 keleiviai.

Kaip ir per praėjusius metus, taip ir šių metų pradžioje, Klaipėdos uostas, palyginti su kitais Baltijos jūros rytinės pakrantės uostais, išlaiko vieną didžiausių krovos prieaugių.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką