Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos uoste prisišvartavo paskutinis šiemet kruizinis laineris „Astor“

Lainerio "Astor" vizitu Klaipėdoje užbaigiamas kruizinės laivybos sezonas
L. Sėlenienės nuotr. / Lainerio "Astor" vizitu Klaipėdoje užbaigiamas kruizinės laivybos sezonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ankstų penktadienio rytą uoste prisišvartavęs laineris „Astor“ – paskutinis šiemet aplankęs Lietuvą. Juo į uostamiestį atplaukė bemaž 500 turistų. Dauguma jų – vokiečiai. Po ekskursijų Vakarų Lietuvos apylinkėse turistai vakarop išplauks, o Klaipėda paskelbs baigianti kruizinės laivybos sezoną.

Laineriams švartuotis pritaikyti net du terminalai

Iš viso į Klaipėdą  šiemet kruiziniai laineriai užsuko 62 kartus. Jais atplukdyta maždaug 50 tūkstančių turistų. Rekordinį svečių skaičių  Klaipėda šiemet atlaikė jau su dviem kruiziniams laivams pritaikytais terminalais. 

Kitąmet Vokietijos kruizų kompanija „Aida“ į Klaipėdą planuoja atplukdyti jaunesnių ir išlaidesnių turistų grupes.

Birželį startavus Klaipėdos centriniam terminalui uostamiestis vienu metu gali priimti kelis  kruizinius lainerius.  Iki tol jie švartuodavosi tik Kruizinių ir karo laivų terminale.

Žaibiškai augant kruizinės laivybos mastams ir Klaipėdą atplaukiant vis ilgesniems laivams, uostui teko dalį krantinių užleisti šimtus, o kartais ir tūkstančius turistų atplukdantiems laivams.

Kitų metų sąraše jau 49 laivai

Turizmo specialistai prognozuoja, kad kitąmet kruizinės laivybos rezultatai Klaipėdoje bus ne ką mažesni už šiemetinius. Jau dabar Klaipėdos kultūros, turizmo ir informacijos centro sąraše išrikiuota kone pusšimtis lainerių vizitų.

„Registracija vykdome iki kovo mėnesio, o jau dabar aišku, kokios  kruizinės linijos kitąmet atplausks į Klaipėdą. Jau turime užrezervavę 47 laivų užplaukimus.  Net 29 kartus atplauks daugiau nei 200 metrų ilgio laivai. Tokiais atvyksta daugiau nei tūkstantis  svečių. Vykdome registraciją ir 2016 m. Po poros metų dešimt laivų  jau pareiškė norą aplankyti Klaipėdą“, – rezultatus vardina Klaipėdos kultūros, turizmo ir informacijos centro vadovė Romena Savickienė.

L. Sėlenienės nuotr. /Lainerio
L. Sėlenienės nuotr. /Lainerio "Astor" vizitu Klaipėdoje užbaigiamas kruizinės laivybos sezonas

Kitąmet laukiama jaunesnių ir išlaidesnių turistų

Kruizinės laivybos sezonas Lietuvoje trunka vis ilgiau. Šiemet pirmasis laineris į Klaipėdą atplaukė gegužės 8 dieną.  O kitąmet pirmųjų kruizinių turistų sulauksime jau gegužės 4 d. Į Klaipėdą ateinančiai vasarai pavyko prisivilioti ir Vokietijos kruizų liniją „Aida“, kuri savo laivus į Lietuvą atplukdys bent penkis kartus.

Kitiems metams vizitui į Klaipėdą jau užsiregistravo 49 kruiziniai laivai. 

„Su kompanija derybas vedėme bemaž septynerius metus. Teko gerokai pasistengti, kol įtikinome kompaniją, kad pas mus verta užsukti. Juolab, kad į jos organizuojamus kruizus leidžiasi jaunesni keleiviai, pageidaujantys aktyvesnių pramogų ir linkę labiau paišlaidauti“, – pasakojo R. Savickienė.

Atlikta apklausa parodė, kad dabar vidutinis kruiziniais laineriais į Klaipėdą atplaukiančių turistų amžiaus yra  61-eri. Tokių turistų dienos išlaidos  – maždaug 48 eurai. Didžiąją dalį išlaidų sudaro ekskursijos. Suvenyrams ir juvelyrikos dirbiniams atseikėjama kiek daugiau nei 15 eurų. O štai maistui neišleidžiama nė trijų eurų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką