15min be reklamos
2022 12 06, 13:18

Latvijos ministras: pirmoji „Rail Baltica“ linija turėtų pradėti veikti iki 2027-ųjų

Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis pareiškė, jog Baltijos šalių europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ pirmoji linija Latvijoje turėtų pradėti veikti iki 2027 metų.
„Rail Baltica“
„Rail Baltica“ / Bendrovės nuotr.

„Rail Baltica“ yra Latvijos šimtmečio projektas, o jo statyba bei užbaigimas laiku yra vienas mūsų šalies prioritetų. Geopolitinė situacija ir karas rodo, koks svarbus šis projektas Baltijos šalims ir visai Europai“, – sakė ministras bei pridūrė, jog projektą numatyta įgyvendinti etapais.

T.Linkaitis priminė, kad statybos darbai jau vyksta Rygos centrinėje geležinkelio stotyje ir Rygos oro uoste, taip pat pasirašyta sutartis dėl Salaspilio terminalo statybos, o ateinančiais metais planuojama pradėti tiesti pagrindinę trasą Lietuvos link.

Ministras taip pat teigė, kad projektui įgyvendinti priimta keletas įstatymų pakeitimų, įskaitant ir tiesiogiai su „Rail Baltica“ susijęs įstatymas.

„Rail Baltica“ – Europos standarto (1435 mm pločio) elektrifikuotas dviejų gijų geležinkelis keleiviams ir kroviniams vežti – tiesiamas nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos sienos. 870 kilometrų ilgio magistralė sujungs Baltijos valstybes su Europos geležinkelių tinklu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką