Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Lietuva ir Kinija steigs bendrą įmonę kroviniams vežti

Lietuvoje bus įsteigta bendra Lietuvos ir Kinijos įmonė, teiksianti visas ekspedijavimo ir logistikos paslaugas. Tai savo parašais pirmadienį Pekine (Kinija) surengto Lietuvos ir Kinijos verslo forumo metu patvirtino AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Kinijos logistikos bendrovės „China Merchants Logistics Holding“ vadovai.
Konteinerių sąstatas
Konteinerių sąstatas / Lietuvos geležinkelių nuotr.

Steigiama įmonė rūpinsis krovinių ekspedijavimu tarp Lietuvos, Baltarusijos ir Kinijos, teiks visas logistikos paslaugas.

Pirmieji jos kroviniai, kurie atplauks per Klaipėdos uostą, bus statybinės medžiagos, reikalingos greta Minsko (Baltarusija) kuriamam milžiniškam pramonės parkui „Great Stone“.

Logistikos bendrovę „China Merchants Logistics Holding“ valdanti „China Merchants Group“ šiame parke vykdo investicijas, kurių vertė siekia maždaug 500 mln. dolerių.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Konteineriais į iš Azijos į Vakarus bus vežami įvairiausios paskirties kroviniai.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Konteineriai

Sutartį pasirašiusio „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos teigimu, bendradarbiavimas su Kinijos logistikos bendrove neapsiribos vien statybinių medžiagų vežimu.

„Pasirašyta sutartis atvers daugiau galimybių ne tik bendrą įmonę steigiančioms bendrovėms, bet ir abiejų valstybių verslui. Vešime statybines medžiagas statomam industriniam parkui, o kai jis bus pastatytas, turėsime visas galimybes gabenti šiam parkui būtinas prekes bei kurti bendrus konteinerinių traukinių projektus“, – sakė S. Dailydka.

Planuojama, kad veiklą bendra Lietuvos ir Kinijos ekspedijavimo įmonė turėtų pradėti vykdyti jau 2016-ųjų pirmąjį pusmetį.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius