Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje – naujų automobilių pardavimo šuolis

„Audi“ automobiliai
Gamintojo nuotr. / „Audi“ automobiliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant euro įvedimui Lietuvoje nuperkama vis daugiau naujų automobilių. Šių metų balandžio – birželio mėnesiais užfiksuota net 4,5 tūkst. naujų automobilių sandorių, t.y. 22,6 proc. (838 vienetais) daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Šie antrojo ketvirčio pardavimai kompensavo sumažėjusį naujai įvežtų naudotų automobilių skaičių. Tokius automobilių rinkos pokyčius rodo portalo autoplius.lt, valstybės įmonės „Regitra“ ir „Autotyrimai“ duomenys.

Iš viso per antrąjį 2014 m. ketvirtį įvyko 102,5 tūkst. naujų ir naudotų automobilių sandorių, t.y. 2,3 proc. arba 2330 vienetais daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Iki 2008-ųjų, kurie vadinami rekordiniais, rodiklių pritrūko vos 3 tūkst. sandorių.

Lengvųjų automobilių rinkos ekspertai pastebi, kad 2014 m. antrąjį ketvirtį naujų automobilių pardavimų šuolis užfiksuotas ne tik Lietuvoje, tačiau ir Latvijoje. 

„Antrąjį šių metų ketvirtį pastebėtas žymus naujų automobilių pardavimų augimas. Svarbu tai, kad beveik trečdaliu išaugo privačių asmenų nupirktų naujų automobilių dalis –  įsigytos 872 transporto priemonės. Naujų automobilių pardavimų augimas susijęs ir su euro įvedimu, ir su padidėjusiomis reeksporto apimtimis. Šių metų pirmąjį ketvirtį naujų automobilių reeksportuota dvigubai daugiau nei prieš metus – 751 naujas automobilis”, – teigia V. Daukšas, autoplius.lt plėtros vadovas.

Lyginant Lietuvos, Latvijos ir Estijos automobilių rinkas, pastebima, kad dominuoja vokiški naudoti automobiliai. 

Autoplius.lt skaičiavimais, vidutinės naudotų ir naujų automobilių kainos balandžio – birželio mėnesiais buvo atitinkamai 10,5 ir 70,9 tūkst. litų. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, vidutinė naudotų automobilių kaina išliko tokia pati (10,5 tūkst. litų), o naujų krito 2,1 tūkst. litų – nuo 73 tūkst. iki 70,9 tūkst. litų. 

Lyginant Lietuvos, Latvijos ir Estijos automobilių rinkas, pastebima, kad dominuoja vokiški naudoti automobiliai. Pasak V. Daukšo, Lietuvoje visi 10 populiariausių naudotų automobilių – vokiškos kilmės.

„Populiariausios markės šalyje nesikeičia jau daugelį metų – Lietuvos vairuotojai lieka ištikimi „Volkswagen“, „Opel“, „Audi“ ir BMW automobiliams“, – lietuvių naudotų automobilių favoritus įvardija V. Daukšas.

Lengvųjų automobilių rinkos ekspertai pastebi, kad 2014 m. antrąjį ketvirtį naujų automobilių pardavimų šuolis užfiksuotas ne tik Lietuvoje, tačiau ir Latvijoje. Lietuvoje buvo nupirkta 22,6 proc. daugiau naujų automobilių nei prieš metus. Iš viso 4,5 tūkst. automobilių (30 proc. bendros Baltijos šalių naujų automobilių rinkos).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką