15min be reklamos
2016 12 30, 17:06

„Lietuvos geležinkeliai“ duris parodė ir 30 metų bendrovėje praleidusiam S.Gudvaliui

2017-aisiais „Lietuvos geležinkelius" į priekį ves atsinaujinusi vadovybė. Nuo kitų metų sausio 3 d. „Lietuvos geležinkeliai" ieškos pamainos generalinio direktoriaus pavaduotojui Stasiui Gudvaliui.
Stasys Gudvalis
Stasys Gudvalis / „Lietuvos geležinkelių“ nuotr.

Bendrovė pranešė, kad įsakymą dėl S.Gudvalio atleidimo šalių susitarimu „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška pasirašė penktadienį, gruodžio 30 d. S.Gudvalis taip pat vadovavo „Lietuvos geležinkelių“ Krovinių vežimo direkcijai.

S.Gudvalis „Lietuvos geležinkeliuose“ dirbo daugiau nei 30 metų. Nuo 2007 m. S.Gudvalis buvo „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas ir Krovinių vežimo direkcijos direktorius.

Pagal Darbo kodeksą, darbdavio iniciatyva atleidžiamam S.Gudvaliui už jo stažą priklausytų 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinė kompensacija. Be to, apie atleidimą iš darbo, remiantis teisės aktais, reikėtų įspėti mažiausiai prieš du mėnesius – šį laikotarpį taip pat reikėtų mokėti atlyginimą.

Siekiant greitesnio vadovybės atsinaujinimo, susitarta darbo sutartį nutraukti nedelsiant ir išmokėti tą pačią 8 mėnesių kompensaciją. Tai yra 46 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Dar ketvirtadienį S.Gudvalis BNS tvirtino, kad apie jo pasitraukimą iš pareigų su įmonės vadovu nebuvo kalbėta.

„Kaip nuspręs, taip ir bus, aš 32 metus dirbu „Lietuvos geležinkeliuose“, daugiau geležinkelių Lietuvoje nėra. O kaip bus nuspręsta, tai toks sprendimas ir bus. Aš pats neinicijuosiu, nes tai ne statybinė organizacija, ne autotransporto organizacija, Lietuvoje yra vieni geležinkeliai“, – BNS teigė S.Gudvalis.

„Nei aš pats siūlau, nei man siūlo, niekas nieko negirdėti kol kas“, – pridūrė S.Gudvalis.

Po to, kai iš pareigų pasitraukė ilgametis bendrovės generalinis direktorius Stasys Dailydka, naujasis bendrovės vadovas M.Bartuška iš pareigų jau atleido kitą pavaduotoją Albertą Šimėną. Jam išmokėta 7 mėn. išeitinė kompensacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką