Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Linavos“ Krovinių tarybos narys Mečislovas Atroškevičius: vežėjai gali netekti užsakymų

Medininkuose – vilkikų eilės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Medininkuose – vilkikų eilės
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijai sulėtinus Lietuvos automobilių patikrą pasienyje, šalies vežėjai baiminasi, kad gali netekti klientų. Pasak vežėjų asociacijos „Linava“ Krovinių tarybos nario Mečislovo Atroškevičiaus, užsakovai krovinius gali perduoti kaimyninių šalių vežėjams, kurių Rusija netikrina po keliolika valandų. Be to, anot jo, kol kas Rusijos muitininkai neteikia jokios oficialios informacijos.

Muitinės departamento vadovas Antanas Šipavičius teigia kol kas neturintis oficialios informacijos, o Rusijos muitininkai toliau teisinasi stringančia informacine sistema.

„Sunki situacija, nes jeigu nieko neįveš šiandien ir rytoj, tai jau rezultatas bus beveik pasiektas. Visi klientai ir užsakovai bijo – dabar Kalėdos, Naujieji metai ant nosies, tai prekės turi pasiekti Rusiją. Greit bus imamasi veiksmų, gali būti permesti per Latviją, Lenkiją, Estiją, kad nevežtų Lietuvos vežėjai“, – BNS sakė M.Atroškevičius.

Pasak jo, jau vien dėl gandų sustojo automobilių srautas ir dalis krovinių neišvažiavo iš Lietuvos.

„Reikia konstatuoti faktą, kad yra stiprūs trukdžiai. Yra stiprūs trukdžiai Latvijos ir Rusijos pasienyje, per kurį mes daug važiuojame. Daug lietuviškų automobilių stovi laukdami išsamaus, didelio patikrinimo, o pas juos yra ribotos galimybės – per parą galima patikrinti 2–3 mašinas“, – sakė M.Atroškevičius.

Rusijos muitinė neteikia jokios oficialios informacijos, todėl neaišku, kodėl lietuviškų automobilių srautas stringa.

Jis teigė, kad Rusijos muitinė neteikia jokios oficialios informacijos, todėl neaišku, kodėl lietuviškų automobilių srautas stringa.

„Vidinėse muitinėse irgi yra kalbų, kad ne visur paleidžia, bet kol kas visi kalba, bet niekas nematė. Jeigu būtų oficialus dokumentas arba bent jau koks tarnybiniam naudojimui pateiktas pranešimas, tai mes tikrai tą dokumentą jau turėtume, nes jo nuslėpti neįmanoma“, – tikino „Linavos“ atstovas.

Muitinės departamento generalinis direktorius A.Šipavičius BNS aiškino, kad oficialios informacijos kol kas neturi, o neoficialiai kaimyninės valstybės muitininkai aiškina, kad stringa jų informacinė sistema.

„Bent jau neoficiali informacija iš Rusijos pusės yra tokia, kad su trikdžiais dirba informacinė sistema, kuri registruoja transporto priemones laikino įvežimo procedūrai, todėl mes stebime transporto priemonių srauto sumažėjimą į Kaliningrado sritį. Kitokių komentarų kol kas iš kolegų neturime, nes kolegos sako, kad pirmadienį yra planiniuose susitikimuose ir kol kas nieko nekomentuoja“, – BNS sakė A.Šipavičius.

Anot jo, griežčiau tikrinami lietuviški automobiliai, o kai kur – ir Latvijoje registruotos transporto priemonės.

Griežčiau tikrinami lietuviški automobiliai, o kai kur – ir Latvijoje registruotos transporto priemonės.

„Pagal neoficialią informaciją galime pastebėti, kad griežčiau yra tikrinamos Lietuvos Respublikos piliečių išvykstančios bei atvykstančios transporto priemonės į Kaliningrado sritį. Kai kuriuose postuose pastebima tendencija, kad panaši kontrolė vykdoma ir Latvijos piliečiams“, – teigė Muitinės departamento vadovas.

Anot jo, lengvųjų automobilių srautas savaitgalį į Karaliaučių sumažėjo 43–44 proc., o vilkikų – 12 proc.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis BNS informavo, kad per parą – nuo sekmadienio 7 valandos ryto iki pirmadienio 7 val. ryto – per Kybartų postą iš Lietuvos į Karaliaučių išvyko 23 lengvieji ir 4 krovininiai automobiliai su ES numeriais ir atitinkamai 122 bei 196 – su Rusijos numeriais.

Per tą patį laiką iš Karaliaučiaus į Lietuvą atvyko 25 lengvieji ir 1 krovininis automobilis su ES numeriais bei atitinkamai 101 ir 225 – su rusiškais numeriais.

„Laba skiriasi labai, anksčiau per Kybartus, jei normali situacija, galėdavo išvažiuoti iki 20 lengvųjų (lietuviškų – BNS) automobilių“, – BNS teigė G.Mišutis. Anot jo, šiame punkte daugiausia vyksta lengvųjų automobilių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką