Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Linavos“ viceprezidentas Mečislovas Atroškevičius: jei Lietuvai kils pavojus, sunkvežimiais apjuosime Seimą

Vilkikai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilkikai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovų susitikime su Tėvynės Sąjungos–Lietuvos Krikščionių demokratų frakcija Seime „Linava“ viceprezidentas Mečislovas Atroškevičius sakė, kad jeigu vežėjams tektų rinktis tarp verslo ir valstybės interesų, vežėjai pasirinktų valstybę.

„Jeigu Lietuvai būtų grėsmė, vežėjai pirmieji sunkvežimiais vietoje barikadų apjuostų Seimą. Deja, bet mūsų žodžiai kartais būna neteisingai interpretuojami“, – teigė M.Atroškevičius. 

Pasak organizacijos generalinio sekretoriaus Ričardo Malkaus, ne vežėjai veržiasi vykdyti veiklą Rytuose, tiesiog Vakarai intensyviai prekiauja su Rusija, o Lietuvos vežėjai  jiems siūlo konkurencingą paslaugą.

Andrius Kubilius: Lietuva gali tapti taikiniu

Opozicijos lyderis Seime Andrius Kubilius sakė, kad Lietuva yra ypač suinteresuota spręsti augančią Rusijos grėsmę, kadangi mūsų šalis yra riba tarp Rytų ir Vakarų: „Galime tapti neramiu pasieniu tarp Rytų ir Vakarų, o tai gali daryti įtaką mūsų verslui, nes dėl nestabilios padėties niekas nenorės čia pradėti veiklų“.

Anot jo, Lietuva supranta, kad dėl sankcijų Rusijai mūsų šalis gali tiesiogiai nukentėti, tačiau griežtai reaguoti į Rusijos ekspansiją Kryme būtina. Jeigu nebus imtasi veiksmų,  Baltijos šalys gali būti kitas taikinys.

Tikisi taikaus sprendimo

Verslininkai vylėsi, kad šiuo metu besitęsianti geopolitinė krizė bus išspręsta taikiai. Jau nuo 2015 metų pradžios Lietuva įsives eurą, tad bet kokie nestabilumai šiuo laikotarpiu Lietuvai būtų ypač žalingi.

BFL nuotr./Valdas Sutkus
BFL nuotr./Valdas Sutkus

LVK prezidentas Valdas Sutkus pabrėžė, kad tokiu metu ypač svarbus yra verslo ir valdžios sutarimas: „Verslas yra labai suinteresuotas, kad euro įvedimas Lietuvoje būtų kuo sklandesnis, todėl siekiame, kad iki to nebūtų neapgalvotai keliami mokesčiai ir kitaip keičiama verslo aplinka, nes tik esant stabiliai situacijai verslas galės užtikrinti, kad nedidėtų kainos“.

Legalaus aljanso prezidentas Romas Apulskis susitikime kalbėjo apie tai, kad planai didinti akcizą alkoholio ir tabako gaminiams turėtų būti nukelti bent keliems mėnesiams: „Jeigu bus didinamas akcizas nuo sausio 1– osios, verslas susidurs su papildomais sunkumais, o kartu ir kainų didėjimas žmonėms asocijuotųsi su euro įvedimu”.

Opozicinės frakcijos nariai pritaria tokioms iniciatyvoms ir sako, kad šiuo laikotarpiu būtinas protingas valdžios požiūris.

Jeigu didinti – tai tik iš lėto

LVK atstovų nuomone, minimali mėnesinė alga (MMA) turėtų būti didinama apgalvotai ir nuosekliai.

Konservatorių frakcijos narys Rimantas Dagys sakė, kad reikia galvoti ir apie neapmokestinamo minimumo didinimą, kad būtų išlaikytas proporcingas lėšų didėjimas visiems, ne tik minimalias pajamas gaunantiems žmonėms.

Siekiant, kad Lietuva toliau neišsivažinėtų – būtina parodyti, kad mūsų ekonomika atsigauna, kad einame gyvenimo lygio kilimo keliu, – sakė V.Sutkus.

V.Sutkus teigė, kad reikia atsižvelgti į tai, jog Lietuva veikia globalioje rinkoje: „Siekiant, kad Lietuva toliau neišsivažinėtų – būtina parodyti, kad mūsų ekonomika atsigauna, kad einame gyvenimo lygio kilimo keliu, todėl natūralu, kad turi kilti ir minimalus atlyginimas. Tuo tarpu dabar Lietuvoje minimali alga yra mažiausia tarp Baltijos šalių ir Lenkijos“. Estijoje minimalus atlygis siekia1225 litus, Latvijoje – 1105, Lenkijoje – 1370 litų.

Susitikime aptartas ir naujai įvestas mokestis privačių miškų savininkams. Verslininkai sakė, kad tai akivaizdus pavyzdys, kai valdžia nesistemiškai žiūri į mokesčius ir juos priima skubotai. 

A.Kubilius čia įžvelgia ir kitą problemą – spragas Seimo statute. Anot opozicijos lyderio, turi būti keičiamos  statuto normos: „Norint įvesti naują mokestį turi būti taikomi analogiški reikalavimai, kaip ir įtraukiant papildomas išlaidas biudžete – reikalingas 71 Seimo nario pritarimas“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką