Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 lapkričio 25d. 11:15 , Atnaujinta: 2015 lapkričio 25d. 11:55

LJL vadovas Sigitas Dobilinskas: deramės dėl paskolos

Sigitas Dobilinskas
Egidijaus Jankausko, dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Sigitas Dobilinskas

„Vorutos“ jūrininkai dėl „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) skolų yra įstrigę Batos uoste, Pusiaujo Gvinėjoje. Jie šaukiasi pagalbos, nes nerimauja, kad artimiausiu metu jiems pradės trūkti degalų ir maisto, tačiau susisiekimo ministro patarėjas Ričardas Slapšys 15min.lt informavo, kad jūrininkams viskas gerai. Tuo metu LJL vadovas Sigitas Dobilinskas prasitarė, kad LJL derasi dėl paskolos.

„Kadangi ministerija perdavė akcijas „Lietuvos geležinkeliams“, tai LG šiuo metu kartu su SEB banku derasi dėl tolimesnės įmonės veiklos. Šiuo metu vyksta derybos, komentuoti ministerija negali nieko, nes ne mes deramės. Derybinės pusės, tai yra, tai, kas deramasi, yra komerciniai reikalai, todėl tikrai negalime sakyti“, – kalbėjo R.Slapšys.

Jūrininkai laiške skundėsi, kad iš jų yra atimti pasai, jau kitą savaitę baigsis degalai, taigi neveiks kondicionierius, ges maisto produktai, kurių įgula taip pat turi ribotą kiekį, senka vandens atsargos. 15min.lt žiniomis, laivas buvo sulaikytas lapkričio 3 dieną už LJL skolą, kuri siekia 188 tūkst. eurų.

Tačiau R.Slapšys kelis kartus pabrėžė, kad jūrininkams šiuo metu nieko netrūksta.

„Verta pastebėti, kad, nepriklausomai nuo to, ką, kaip susiderės, kokia perspektyva šitos įmonės, laivuose esantys žmonės, jūrininkai, neturi jokio nei maisto, nei geriamo vandens, nei kuro stygiaus. Tikrai tiek įmonė, tiek akcininkas, tiek ministras pakankamai griežtai nurodė, kad jūrininkams neiškiltų kokių nors socialinių problemų. Tokia yra ministerijos pozicija, kuri yra išsakyta „Lietuvos geležinkeliams“ kaip akcininkui“, – kalbėjo R.Slapšys.

Pasak jo, „Lietuvos geležinkelių“ ir SEB sprendimas dėl LJL likimo bus paskelbtas per Vilniaus akcijų biržą, nes tai yra listinguojama bendrovė.

„Lietuvos bankas jau yra ministerijai išsakęs savo pretenzijas dėl informacijos paskleidimo, komentavimo pirma biržos. Jūrininkai tikrai neturi nerimauti, nepaisant vasaros situacijos ar ankstesnių periodų, kada jie vienaip ar kitaip išreiškė savo nuogąstavimus, kad kažko kažkada trūko.

Nors šiaip jau neturėjo jiems kažko trūkti pagal visas normas. Galbūt jie visada suskubėdavo į priekį nerimą išsakyti, kaip galbūt ir dabar jie bando užsitikrinti. Abejoju, kad būtų kaip nors kitaip pasielgta su jūrininkais“, – kalbėjo R.Slapšys.

Įgula kažkiek supanikavo, nes turi karčią patirtį neseną, o šiaip su kapitonu kalbuosi beveik kiekvieną dieną, sekame, kad įgula turėtų maisto, vandens, degalų, – sakė S.Dobilinskas.

Tuo metu Užsienio reikalų ministerija iki šiol nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvos laivo „Voruta“ sulaikymą.

„Ministerija yra pasirengusi suteikti konsulinę pagalbą Lietuvos piliečiams, jei ji bus reikalinga“, – rašoma ministerijos atsakyme 15min.lt.

Derasi dėl paskolos

Sigitas Dobilinskas, LJL vadovas, 15min.lt patvirtino, kad „Voruta” laivas yra areštuotas Pusiaujo Gvinėjos uoste.

„Taip, jis yra areštuotas. Jis areštuotas už skolas už kitą laivą, įgula kažkiek supanikavo, nes turi karčią patirtį neseną, o šiaip su kapitonu kalbuosi beveik kiekvieną dieną, sekame, kad įgula turėtų maisto, vandens, būtų laivas su kuru, kad dirbtų sistemos. Apie jokius gedimus kapitonas man nepranešė“, – portalui sakė S.Dobilinskas.

Paklaustas, ar jūrininkams viskas gerai, jis sakė: „Aš manau, kad nėra nuotaikos geros, nes algos vėluoja, įmonėje yra finansinės problemos.“

S.Dobilinskas pabrėžė, kad tikisi situaciją išspręsti iki to laiko, kai laive gali pradėti trūkti degalų.

„Manau, kad taip. Jeigu reikės, užpildysim degalais, viskas bus padaryta. Aš visą savaitę esu Vilniuje, deruosi dėl kredito gavimo“, – kalbėjo LJL vadovas.

Ar pavyks gauti paskolą, jis negalėjo tvirtai atsakyti: „Kai baigsim, tai ir žinosim perspektyvas ir informuosim jus.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką