15min be reklamos
2022 12 05, 09:46

„LTG Cargo“ spalį pervežė 2,5 mln. tonų krovinių

„Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ spalio mėnesį, preliminariais duomenimis, pervežė apie 2,5 mln. tonų krovinių.
LTG Cargo
LTG Cargo / LTG Cargo nuotr.

Dėl Rusijai ir Baltarusijai paskelbtų sankcijų, dalies klientų sprendimų nebegabenti krovinių iš šių šalių bei „LTG Cargo“ mažinant sąsajas su šiomis šalimis per metus (spalį, palyginti su 2021-ųjų spalio mėnesiu) pervežimų apimtys sumažėjo 46 proc., pranešė „LTG Cargo“.

„LTG Cargo“ spalio mėnesį į Klaipėdos uostą ir iš jo pervežė 0,8 mln. tonų krovinių, Kaliningrado tranzitas siekė apie 0,6 mln. tonų, o vietos maršrutais – 0,7 mln. tonų. Dar 0,4 mln. tonų krovinių gabenta kitomis kryptimis.

Spalio mėnesį bendrovė pervežė beveik 0,9 mln. tonų naftos ir jos produktų, 0,6 mln. tonų mineralinių medžiagų (cemento, žvyro, skaldos ir kitų), apie 0,3 mln. tonų žemės ūkio, daugiau kaip 0,2 mln. tonų maisto produktų bei apie 0,5 mln. tonų kitų prekių.

Balandžio mėnesį pradėtu intermodalinių krovinių maršrutu Kaunas–Duisburgas spalį pervežta apie 7 tūkst. tonų krovinių.

Be to, iš Ukrainos šiemet pervežta apie 61 tūkst. tonų žemės ūkio produkcijos, o iš Lietuvos į Ukrainą – beveik 110 tūkst. tonų krovinių, daugiausiai naftos ir jos produktų (apie 95 tūkst. tonų).

Preliminariu vertinimu, „LTG Cargo“ šiemet perveš maždaug dukart mažiau krovinių nei pernai – apie 26,5 mln. tonų. Pernai bendrovė pervežė 51,1 mln. tonų krovinių – 4,3 proc., arba 2,3 mln. tonų mažiau nei 2020 metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką