2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

M.Skuodis: į TEN-T tinklą siekiama įtraukti ir Ukrainą

Į europinį transporto tinklą (TEN-T), kuriam priklauso per Lietuvą einanti magistralė „Via Baltica“ ir europinė geležinkelio vėžė „Rail Baltica“, turėtų būti įtraukta ir Ukraina, teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Marius Skuodis
Marius Skuodis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tokiu atveju būtų galima tikėtis geresnių keleivių ir krovinių pervežimo sąlygų, karinio mobilumo galimybių, penktadienį Barselonoje vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos susisiekimo ministrų tarybos susitikime sakė M.Skuodis.

„Lietuvai nepaprastai svarbu plėtoti Šiaurės–Pietų krypties transporto koridorių, jungiantį Baltijos, Juodąją ir Egėjo jūras. Papildomos transporto jungtys su Lenkija, taip pat Ukraina leistų užtikrinti didesnes keleivių, krovinių ir karinio mobilumo galimybes visame Baltijos regione“, – Susisiekimo ministerijos pranešime teigia M.Skuodis.

Ministrai ragina kuo greičiau priimti šiuo metu peržiūrimą TEN-T reglamentą, siekiant didinti bendrą Europos kelių ir geležinkelio transporto sistemos efektyvumą.

Lietuvos siūlymu naująjį TEN-T tinklą numatyta papildyti europine geležinkelio vėže į Klaipėdą.

Tinkle taip pat numatytos naujos karinio mobilumo jungtys tarp Lietuvos ir Lenkijos: viena iš jungčių eitų nuo Balstogės per Augustavą ir Lazdijus, toliau susijungtų su Šiaurės–Baltijos jūrų koridoriaus atšaka, jungiančia Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, bei toliau į Šiaurę – Latviją ir Estiją.

TEN-T tinklas jungia didžiuosius ES miestus, jūrų bei oro uostus, geležinkelių terminalus ir kitus transporto mazgus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką