Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 28d. 11:49

Martynas Laivys: Lietuvoje būtina plėtoti vandens turizmą

Martynas Laivys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Martynas Laivys

Vandens turizmas – viena iš daugiausiai perspektyvų turinčių turizmo šakų Lietuvoje, tačiau ši sritis turi būti tinkamai plėtojama, sako atvykstamojo turizmo bendrovės „Go Baltic Travel“ vadovas Martynas Laivys. Jo teigimu, mūsų šalyje vis dar trūksta supratimo, kad ši turizmo šaka gali pritraukti daug užsienio turistų, norinčių apžiūrėti Lietuvą ir iš vandens.

„Užsienio šalyse įprasta, kad turistams pažinti šalį, apžiūrėti miestus siūloma ne tik keliaujant sausumos transporto priemonėmis, bet ir plaukiant upėmis, tam naudojami patogūs turistiniai keltai. Tuo tarpu Lietuvoje vyrauja požiūris, kad vandens turizmas – tai tik baidarės ir valtys. Žinoma, tai taip pat yra gerai, bet kuomet kalba eina apie mūsų didžiąsias upes – Nemuną, Nerį – galima siekti ir daugiau. Tačiau būtinos investicijos į infrastruktūrą“, – tvirtina M.Laivys.

Lietuvoje vyrauja požiūris, kad vandens turizmas – tai tik baidarės ir valtys.

„Go Baltic Travel“ direktoriaus teigimu, tiek Vilnius, tiek Kaunas turėtų realiai svarstyti apie galimybę įrengti keleivinius laivus aptarnaujančias prieplaukas. „Mes nuolat sulaukiam turistų pasiteiravimų apie tai, ar mūsų didžiuosius miestus bei jų apylinkes galima apžiūrėti ir iš vandens“. M.Laivio teigimu, klientai vis aktyviau domisi  galimybėmis iš vieno Lietuvos miesto į kitą nuvykti vandeniu, pavyzdžiui, iš Vilniaus į Kauną arba iš Kauno į Nidą.

„Daug užsienio turistų, atvykusių į Lietuvą, nustemba sužinoję, kad keleiviniai laivai tarp Lietuvos miestų tinkamai nekursuoja, o galimybės apžiūrėti miestus iš vandens yra labai ribotos. Savo šalyse jie prie to yra pripratę, tai jiems atrodo visiškai normalu. Turėdami galimybę, mielai siūlytume jiems tokias paslaugas ir Lietuvoje, iš pasiteiravimų skaičiaus matome, kad daugelį tai domintų. Be to, neatmestina, kad tokios kelionės ar pažintiniai turai būtų įdomūs ir patiems lietuviams. Dažnas turbūt norėtų Nidą pasiekti ne nusibodusia autostrada, o gražiu vandens keliu“, – tvirtina M.Laivys.

Pasak „Go Baltic Travel“ direktoriaus, vandens turizmo infrastruktūros kūrimas, įrengiant prieplaukas, sutvarkant upes, kad jomis galėtų keliauti keleiviniai keltai, ilgainiui atneštų naudos tiek valstybei, tiek savivaldybėms, tiek verslui, o investicijos reikalingos palyginti nedidelės, be to, galima pritraukti ir ES fondų lėšas.

„Plaukiant Nemunu, Lietuvą galima patirti iš visiškai naujos pusės. Panemunės pilys, mūsų šalies gamta – visa tai atrodo visiškai kitaip, kai žvelgi iš vandens. Ir tai tik viena iš vandens turizmo teikiamų galimybių“, – sako „Go Baltic Travel“ direktorius.

„Go Baltic Travel“ buvo įkurta pernai ir per pirmus metus aptarnavo beveik 5000 klientų. M.Laivio teigimu, maždaug pusė šių klientų domėjosi vandens turizmu Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką