Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitinės pareigūnai atidžiau tikrins importuojamus pramoginius laivus

Laivų parado akimirka.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Importuojami kateriai bus atidžiau tikrinami.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos saugios laivybos administracijai ir Muitinės departamentui pasirašius bendradarbiavimo sutartį, muitinėse atidžiau bus tikrinami iš trečiųjų šalių importuojami pramoginiai ir asmeniniai laivai, jų varomieji varikliai bei sudedamosios dalys. Jei jie neatitiks saugos reikalavimų (neturės identifikacijos numerio, gamintojo lentelės bei nebus paženklinti atitikties ženklu (CE), jie nepateks į Lietuvos rinką.

 Pramoginiai ir asmeniniai laivai (vandens motociklai), jų varikliai ir sudedamosios dalys gali patekti į Lietuvos rinką (gali būti registruojami ir naudojami) tik tuo atveju, jeigu atitinka Pramoginių laivų projektavimo, statybos, tiekimo rinkai ir atidavimo eksploatuoti techninio reglamento nuostatas. Šis Reglamentas nustato saugos, sveikatos, aplinkos bei vartotojų teisių apsaugos reikalavimus.

Vadovaujantis Reglamentu, kiekvienas į Lietuvos rinką patenkantis pramoginis ar asmeninis laivas turi būti pažymėtas identifikacijos numeriu ir jame turi būti pateikta tokia informacija: gamintojo identifikacijos kodas, šalies gamintojos kodas, unikalus serijos numeris, pagaminimo metai, mėnuo, modelio metai. Be to, kiekvienas laivas be identifikacijos numerio privalo turėti gamintojo lentelę, kurioje turi būti šie duomenys: gamintojo pavadinimas, „CE“ ženklas, laivo projektavimo kategorija, maksimalus leistinas žmonių skaičius, gamintojo rekomenduota maksimali apkrova, gamintojo rekomenduojamas žmonių skaičius, kurį laivas suprojektuotas vežti. Taip norima apsaugoti vartotojus nuo reikalavimų neatitinkančių pramoginių bei asmeninių laivų įsigijimo, jų varomųjų variklių ir jų sudedamųjų dalių.

Pagal Lietuvos saugios laivybos administracijos ir Muitinės departamento bendradarbiavimo sutartį muitinės pareigūnai įsipareigoja gaminių išleidimą į laisvą apyvartą sustabdyti 2008 m. liepos 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento nustatytais pagrindais ir apie tai informuoti Lietuvos saugios laivybos administraciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką