Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkai jau penktadienį pasienyje pradės tikrinti visų vilkikų degalų bakus

Vilkikų eilė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vilkikų eilė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos muitinės departamentas pranešė, kad nuo penktadienio 9 val. ryto visuose pasienio postuose pareigūnai gali reikalauti iš krovininių transporto priemonių vairuotojų raštu deklaruoti įvežamus degalus, esančius transporto priemonės degalų talpyklose.

Keleivio deklaracijų blankai nemokami. Jie platinami pasienio kontrolės punktuose.

Kaip skelbiama Muitinės parengtoje atmintinėje vairuotojams, juose privaloma nurodyti ne tik transporto priemonės odometro rodmenis, bet ir degalų bako talpą, rūšį (išskyrus dujas) bei kiekį.

Pildys deklaracijas

Antrąjį deklaracijos egzempliorių privaloma turėti visos kelionės metu, kol šioje transporto priemonėje naudojami lengvatinėmis sąlygomis įvežti į Lietuvos Respubliką degalai.

„Į Lietuvą įvežti degalai, esantys transporto priemonės kuro talpyklose, negali būti naudojami kitoje transporto priemonėje nei toji, kurioje jie buvo įvežti, ir negali būti iš tos priemonės išpilti ir sandėliuojami, išskyrus tos transporto priemonės būtino remonto metu (apie tai nedelsiant informavus artimiausią muitinės įstaigą); jų taip pat negalima perleisti, už atlygį ar nemokamai“, – rašoma atmintinėje vairuotojams.

Muitinė taip pat primena, kad nesankcionuotas degalų išpylimas bei neleistina prekyba įvežtais degalais, esančiais transporto priemonės degalų talpyklose, baudžiama teisės aktų nustatyta tvarka.

Tikisi, kad netaps stabdžiu verslui

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“, gavusi Lietuvos muitinės departamento pranešimą apie nuo penktadienio taikomą privalomą įvežamų degalų deklaravimą transporto priemonės bake, viliasi, kad šis procesas netaps stabdžiu transporto verslui.

Deklaruoti įvežamą degalų kiekį vairuotojams teks raštu, todėl pildant  keleivio deklaraciją 7 langelyje turi būti nurodyti transporto priemonės odometro rodmenys, 10 langelyje – degalų bako talpa, degalų rūšis ir degalų kiekis.

Vairuotojai muitinės patvirtintą keleivio deklaraciją (2-ąjį jos egzempliorių) privalo turėti visos kelionės metu, kol šioje transporto priemonėje naudojami įvežti į Lietuvą degalai.

Asociacija „Linava“ kiek anksčiau Lietuvos muitinei ir Susisiekimo ministerijai siūlė taikyti kontrolės mechanizmą, vietoje įvežamo degalų kiekio ribojimo, tačiau reikalavo, jog pastarasis būtų gerai organizuotas ir netrikdytų vežėjų darbo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką