2026-05-22 12:20

NATO žvalgybinis orlaivis pastebėtas virš Baltijos šalių: kariuomenė pakomentavo situaciją

Evelina Joteikaitė
Verslo žurnalistė
Skrydžių stebėjimo platformoje „Flightradar24“ NATO žvalgybinis orlaivis „Beech King Air 350ER“ penktadienį buvo pastebėtas Baltijos šalių oro erdvėje. Lietuvos kariuomenė patvirtino, kad tai NATO sąjungininkų naudojamas orlaivis, kurio skrydžiai regione yra iš anksto suderinti ir žinomi Lietuvos kariuomenei.
Orlaivis
Orlaivis / screenshot

Žvalgybinį „Beech King Air 350ER“ orlaivį naudoja tokios NATO šalys kaip Jungtinė Karalystė, JAV, Prancūzija.

„Patvirtiname, kad tai yra NATO sąjungininkų naudojamas orlaivis, kuriam yra suteikti visi reikalingi leidimai naudotis Lietuvos oro erdve, o tokie skrydžiai yra iš anksto suderinti ir žinomi Lietuvos kariuomenei“, – 15min komentavo kariuomenės atstovai.

Anot jų, NATO valstybių orlaiviai regione reguliariai vykdo įvairaus pobūdžio užduotis.

„Tai gali būti mokymai, situacijos stebėjimas regione ar su kolektyviniu saugumu susijusi veikla“, – nurodė kariuomenės atstovai.

Detalesnės informacijos apie konkrečią orlaivio misiją Lietuvos kariuomenė nepateikė.

Pirmasis apie Baltijos šalių oro erdvėje jau keletą dienų stebimą NATO žvalgybinį orlaivį paskelbė portalas LRT.

Šis orlaivis dažnai naudojamas žvalgybai, stebėjimui, patruliavimui ir specialiosioms misijoms. Vieni pagrindinių „King Air 350ER“ privalumų – galimybė naudoti trumpus pakilimo takus, mažesnės eksploatavimo išlaidos ir ilgas išbuvimo ore laikas.

Sustiprėjo dėmesys oro erdvei

Pastarosiomis dienomis dėmesys oro erdvei regione sustiprėjo po incidentų Lietuvoje ir Latvijoje, kai buvo fiksuoti galimai į šalių teritoriją įskridę dronai.

Trečiadienį Lietuvoje dėl radaruose užfiksuoto objekto, turinčio bepiločiams orlaiviams būdingų požymių, buvo pakelti NATO oro policijos naikintuvai, o dalyje šalies paskelbtas oro pavojus.

Ketvirtadienį Utenos apskrityje vėl fiksuotas galimas drono judėjimas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą