TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujasis Klaipėdos tiltas – kaip Italijoje ar Nyderlanduose

Iki 2022 m. Danės upės krantus turėtų sujungti dar vienas  - Bastionų - tiltas
L. Sėlenienės nuotr. / Iki 2022 m. Danės upės krantus turėtų sujungti dar vienas – Bastionų – tiltas
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujojo – Bastionų tilto per Danės upę – statybą palaiminę Klaipėdos politikai suka galvas, koks jis turėtų būti. Jau aišku, kad naujoji eismo arterija bus tiesiama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos, Klaipėdos savivaldybės lėšų ir kelių priežiūrai skirtų pinigų. Vien tiltui planuojama atriekti 30 mln. litų. Imtis milijoninio projekto viliojami projektuotojai iš užsienio.

Domisi italai ir olandai

Klaipėdos savivaldybė ką tik paskelbė priimanti projektinius pasiūlymus būsimajam tiltui. Terminas, iki kada galima teikti savo pasiūlymus, baigsis gruodžio 10 d., o kas projektuos Bastionų tiltą, galutinai turėtų paaiškėti kitų metų sausį.

Nors informacija apie konkursui priimamus dokumentus paskelbta tik prieš kelias dienas, jau sulaukta interesantų. Galimybe Klaipėdoje pastatyti naują tiltą domisi projektuotojai iš Italijos ir Nyderlandų karalystės.

Vos paskelbusi apie tilto projektavimo konkursui priimamus dokumentus, Klaipėdos savivaldybė sulaukė interesantų iš Nyderlandų ir Italijos susidomėjimo. 

Klaipėdos savivaldybė pasvėrė, kad vien Lietuvos projektuotojų išmone pasikliauti nereikėtų. Tad naujojo inžinerinio objekto kūrimui paskelbė atvirą tarptautinį konkursą.

„Ateina kita patirtis ir tai pasiteisina. Ir italai  domisi, ir olandai, kurie turi daug tiltų ir patirties juos projektuojant – ypač kalbant apie pakeliamus tiltus“, – galimybę tilto projektavimą patikėti užsieniečiams komentavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.

Tačiau vien pakeliamo tilto galimybėmis neapsiribojama. Svarstomas ir pasukamo tilto variantas. Tikimasi, kad projektuotojai pasiūlys energiją taupančių ir ypač estetiškai atrodančių inžinerinių sprendinių.  

Dėl Pilies tilto remonto vairuotojai dūsta spūstyse

Danės krantus sujungsiančio tilto ir jį pratęsiančios Bastionų gatvės pabaigtuvės turėtų būti skelbiamos 2022 m. Tuomet Klaipėdos senamiestis turėtų atsikvėpti nuo transporto srauto.

Ratuotų transporto priemonių į Tiltų gatvę ketinama nebeįsileisti. Atkarpa nuo Klaipėdos muzikinio teatro iki Senojo turgaus bus užleista pėstiesiems.

Mažesnė apkrova teks ir šiuo metu remontuojamam Pilies tiltui. Kaip tik jo tvarkymo darbai ir pakurstė idėją Klaipėdoje nutiesti naują tiltą. Pavasarį prasidėję tilto remonto darbai  – tikras išbandymas automobilių spūstyse dūstantiems Klaipėdos vairuotojams. Pilies tiltas bus baigtas remontuoti ir atvertas transportui iki didžiųjų metų švenčių. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką