Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemokamas transportas Varšuvos nuo smogo neišvaduos

Smogas Lenkijoje
„Twitter“ nuotr. / Smogas Lenkijoje
Šaltinis: 15min
1
A A

Lenkijos sostinė Varšuva pirmadienį leido viešuoju transportu važinėtis nemokamai – taip žmonės buvo raginami palikti automobilius namie ir baigti teršti aplinką. Lenkija yra viena labiausiai užterštų pasaulio valstybių, praneša „Bloomberg“.

Sekmadienį oro tarša Lenkijos sostinėje penkiskart viršijo normą, todėl vietos valdžia rekomendavo beveik 2 milijonams Varšuvos gyventojų likti patalpose, jeigu įmanoma. „AirVisual“ duomenimis, pirmadienį Varšuva buvo labiausiai užterštas didmiestis visame pasaulyje.

Lenkijos taršos problema itin padidėja šalčių metu, kai, neskaitant itin taršios anglies pramonės, žmonės šildo savo namus pigiausiomis įmanomomis medžiagomis, įskaitant ir šiukšles.

Šalies ministrė pirmininkė Beata Szydlo, pati būdama angliakasio dukra, remia kietojo kuro vartojimą, nes jis užtikrina energiją ir kuria darbo vietas. Pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ ji pareiškė, kad valdžia dirba, kad sumažintų smogą, tačiau detalių, kaip tą daro, nepateikė.

„Nemokamo transporto iniciatyva yra pamokanti, tačiau nemanau, kad turės ilgalaikį poveikį. 53 proc. taršos susidaro dėl namų krosnių ir aš tikrai nesuprantu, kodėl mes iki šiol neturime jokių reikalavimų joms“, – telefonu leidiniui sakė „Polish Smog Alarm“ atstovas Piotras Siergiejus.

„AirVisual“ Varšuvai yra skyręs indeksą 231, o tai reiškia, kad mieste yra prastesnė padėtis, pavyzdžiui, nei Kalkutoje, Indijoje (224) arba Pekine (197). Lenkija yra didžiausia teršėja pagal teršalus vienam žmogui. Apie 80 proc. elektros yra pagaminama deginant anglį. Daugiausia dujų šalis importuoja iš Rusijos.

Prieš savaitę „The Guardian“ rašė, kad mažas Lenkijos miestas Skala aplenkė Pekiną pagal oro taršą.

Iš 50-ies labiausiai užterštų Europos miestų net 33 yra Lenkijoje, aiškina Pasaulio sveikatos organizacija. Lenkija yra žemyno smogo sostinė, nuolat viršijanti Europos Sąjungos užterštumo limitus. Šalis yra smarkiai priklausoma nuo anglies ir pernelyg mažų investicijų į žaliąsias technologijas.

Gruodį vos 2,7 kvadratinių kilometrų ploto mieste prie Krokuvos – Skaloje – buvo nustatyta 979 mikrogramų kubiniame metre tarša, kai tuo metu Pekine ji siekia 737 mikrogramus, o Europos limitai yra 20 kartų mažesni. Gruodį dėl didžiulės taršos Varšuva taip pat vieną dieną leido viešuoju transportu važinėtis nemokamai.

Birželį Europos Komisija Europos Teisingumo Teismui perdavė skundą, kad Lenkija pažeidinėja Europos švaraus oro direktyvą. Teigiama, kad taisyklės pažeidžiamos 46 stebimuose Lenkijos teritorijose. Varšuvai gresia 900 mln. eurų bauda.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką