Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 10:16

Neringos ir Smiltynės gyventojams – pirmenybė į keltą

Automobilių eilės prie Smiltynės perkėlos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Automobilių eilės prie Smiltynės perkėlos

Kuršių nerijos gyventojams – geros žinios. Teisės aktuose įtvirtinta jų teisė į pirmenybę keliantis keltais į žemyninę šalie dalį.

Numatoma, kad Neringos gyventojų teisę į pirmenybine eilę apibrėš Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodeksas. Parengtą šio kodekso 30 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Vyriausybės pasitarimo metu pristatė Susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič.

Projekte siūloma nustatyti, kad vežėjas, atsakingas už perkėlimą keltais per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos (AB „Smiltynės perkėla“), į keltą pirmumo tvarka įleidžia transporto priemones ir asmenis, kurie pagal Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymą turi teisę į perkėlimo keltais bilieto kainos kompensaciją. Tarp šių asmenų ir Neringos mieste ir Klaipėdos miesto dalyje Smiltynėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys ir jų transporto priemonės. Taip pat siūloma numatyti, kad keleivių patekimo į keltą pirmumo tvarką nustatytų susisiekimo ministras.

„Vertiname tai, kad pirmenybinė eilė dar praėjusių metų vasarą buvo grąžinta ir vertiname AB „Smiltynės perkėlos“ darbuotojų dedamas pastangas ją užtikrinant. Džiaugiuosi, kad esame išgirsti ir artėjame prie žingsnio, kuomet pirmenybinė eilė bus įtvirtinta ir šalies teisės aktuose. Pasikartosiu sakydamas, kad tai svarbu ne tik Neringos gyventojų kasdienybei, bet ir sklandžiam, nepertraukiamam kurortinių paslaugų teikimui“, – teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Vyriausybės pasitarimo metu neringiškius atstovavęs nuotoliniu būdu.

Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodekso 30 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Vyriausybės pasitarimo metu išreikštas pritarimas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

KARTU SU MAXIMA: VERTINAME LIETUVIŠKĄ KOKYBĘ

Video

05:04
01:14:26
01:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką