Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 13:34 , Atnaujinta: 2021 vasario 22d. 14:10

Nuo pirmadienio vilkikų vairuotojams – privaloma saviizoliacija

Nuo pirmadienio įsigaliojo reikalavimas į Lietuvą atvykstantiems vežėjams izoliuotis. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, jog anksčiau vairuotojams grįžus į Lietuvą buvo rekomenduojama izoliuotis, o dabar tai tapo privaloma. O Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ atstovų teigimu, vairuotojai ir iki šiol grįžę izoliuodavosi.

Iki šiol ekipažų ir įgulų nariams, dirbantiems tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdantiems tarptautinius komercinius vežimus, nereikėjo nei testo, nei izoliacijos. Tačiau nuo pirmadienio izoliacija jiems privaloma nuo atvykimo į Lietuvą iki išvykimo iš jos teritorijos dienos, bet ne ilgiau kaip 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą dienos.

„Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas aiškino, kad SAM paskelbus atnaujintas izoliacijos taisykles, asociacija sulaukė daugybės skambučių ir žinučių iš šio sektoriaus darbuotojų su prašymais pristatyti šiuos pokyčius.

„Vežėjai nesupranta, kodėl būtent dabar, kai mažėja koronavirusu sergančių žmonių skaičiai, griežtinama izoliacijos tvarka. Vežėjų teigimu, tai gali įnešti chaoso, nes per mažai laiko pasiruošti pokyčiams“, – sakė jis ir vėliau pabrėžė, kad pokyčiai – nedideli.

O „Linavos“ viceprezidentas Vytas Bučinskas tikino, jog ir iki šiol vilkikų vairuotojai laikėsi izoliacijos taisyklių. Tačiau išgąstis atsirado dėl neteisingai iškomunikuotos informacijos.

„Viešojoje erdvėje nuskambėjo informacija neva vežėjai ir transporto priemonių vairuotojai niekada anksčiau nesaviizoliavo ir nebuvo privaloma tai daryti. O dabar, neva, nuo šiandien tai privaloma ir sugriežtintos sąlygos. Taip nėra. Visada visi vairuotojai izoliavosi ir izoliuojasi šiu metu. Tiesiog šiek tiek pasikeitusi tvarka“, – kalbėjo jis.

Pagal naują tvarką išimtis taikoma tais atvejais, kai vežėjai pristato krovinį ar atvyksta jo pasiimti, nelikdami Lietuvoje ar vyksta tranzitu per šalį.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Protestuojantys vežėjai užplūdo Vilniaus centrą
Arno Strumilos / 15min nuotr./Protestuojantys vežėjai užplūdo Vilniaus centrą

Izoliavimo terminas vežėjams gali būti trumpinamas ne anksčiau kaip 7 izoliavimosi dieną, atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.

Taip pat tarptautinius komercinius vežimus Lietuvoje vykdančių įmonių darbuotojai turi užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro puslapyje esančią elektroninę anketą.

SAM vyriausioji patarėja Rasa Kiūdytė tikino, jog iki šio pirmadienio iš vežėjų nebuvo reikalaujama privalomai izoliuotis. Tiesa, tokia nuostata galioja tik tuomet, jei vairuotojui nereikia grįžti į reisą.

„Iki pirmadienio galiojo taisyklės, kad keliautojai grįžę turi izoliuotis. Izoliacija vežėjams iki šio pirmadienio nebuvo taikoma. Atitinkamai pritaikius privalomą izoliaciją, atsirado kitos būtinosios sąlygos“, – kalbėjo ji.

Tiesa, R.Kiūdytė pripažįsta, kad sąlygos vilkikų vairuotojams šiek tiek skiriasi nuo tų, kurios taikomos keliautojams.

„Vienas esminių skirtumų: izoliacija netaikoma vežėjų šeimos nariams, kai jie grįžta ir izoliuojasi. Jeigu esate keliautojas, turistas ir grįžtate, jums reikalavimas, kad izoliuojasi visa jūsų šeima kartu“, – paaiškino ji.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką