Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 19d. 11:15

Pamatykite: gamtos motyvais puoštas traukinys kursuos tarp Vilniaus ir Trakų

Elektrinis traukinys Žalias
LTG nuotr. / Elektrinis traukinys

Keleivių vežimo geležinkeliu bendrovė „LTG Link“, minėdama artėjančią Pasaulinę Žemės dieną ir siekdama atkreipti dėmesį į tvarius kelionių pasirinkimus, vieną iš elektrinių traukinių pavertė gamtos atspindžiu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Papuoštas elektrinis traukinys – vienas pirmųjų elektrinių traukinių, kuris kursuoti Lietuvoje pradėjo dar XX a. aštuntajame dešimtmetyje. Šis meninis projektas – ir originalios traukinio išleistuvės: eksploatuojamas jis bus iki 2022 metų pavasario.

„Oras ir vanduo yra vieni gyvybiškai svarbiausių elementų, reikalingų išlikimui šiame pasaulyje. Atvaizduoti juos ant traukinio pasirinkau pabrėždamas šios transporto priemonės draugiškumą gamtai – maža arba nulinė tarša mums duoda švaresnę aplinką, kurios dalis taip pat esame“, – apie sukurtą piešinį pasakoja menininkas Pijus Šematulskis-Duona.

Kelionės „LTG Link“ elektriniais traukiniais gamtoje nepalieka jokio taršos pėdsako – jiems reikalinga elektra tiekiama iš atsijauninančių energijos šaltinių. Kadangi ruožas nuo Vilniaus iki Trakų yra elektrifikuotas, kelionė menininko papuoštu traukiniu bus visiškai žalia ir nekenks aplinkai – CO2 išmetimai lygūs nuliui. Kursuoti traukinys pradės nuo kovo 20 d., šeštadienio. Iki kovo 28 d. jį sutikti taip pat bus galima elektrifikuotame maršrute Vilnius–Kena.

„Šiuo projektu siekiame priminti, kad traukiniai yra vienas gamtai draugiškiausių būdų keliauti. Skaičiuojama, kad geležinkelio transportas Europoje iš viso transporto sektoriaus atsakingas vos už 0,4 proc. taršos CO2 išmetimais. Todėl kelionės traukiniu – vienas iš būdų rūpintis aplinka, kurioje gyvename ir kurios ateitis turėtų rūpėti kiekvienam“, – apie idėją pasakoja „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

Bendrovė skatina keliauti atsakingai ir pastebi, kad iki balandžio 1 d. galioja kelionių ribojimai 16-oje savivaldybių, į kurias patenka Vilnius ir Trakai. Tad leistis į tvarias keliones šiuo traukiniu rekomenduojama tada, kai judėjimas bus atlaisvintas – nebent jūsų kelionė yra būtinoji.

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką