Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 15d. 23:17

Panevėžiečių laukia naujovė: lapkričio 1-ąją nemokamai bus galima vykti į kapines

Viešasis transportas Panevėžyje
www.jp.lt nuotr. / Viešasis transportas Panevėžyje

Panevėžio miesto savivaldybė paruošė sprendimo projektą, kuriuo nustatyta tvarka gali kompensuoti važiavimo išlaidas – su lengvatomis susijusias išlaidas savivaldybė kompensuos iš savo biudžeto lėšų. Tokį nemokamą važiavimą savivaldybė planuoja organizuoti panevėžiečiams lapkričio 1 dieną – Visų Šventųjų dieną į Šilaičių kapines.

Panevėžiečiai pritaria

Tokiam nemokam važiavimui lapkričio 1-ąją į Šilaičių kapines pritaria ir panevėžiečiai. Naujienų portalas JP atliko apklausą, kurioje dalyvavo beveik 2 300 panevėžiečių.

Iš apklaustųjų, net 94 proc. buvo už tai, kad lapkričio 1 d. į Šilaičių kapines galėtų važiuoti nemokamai. 6 proc. apklausoje dalyvavusių panevėžiečių pasisakė prieš.

Nemokamai – dvejais maršrutais

Panevėžio keleivinio transporto organizavimo komisija dar rugpjūčio 2 dienos posėdyje svarstė ir pritarė galimybei lapkričio 1-ąją – Visų Šventųjų dieną, dvejuose reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutuose: Dariaus ir Girėno gatvė – Panevėžio miesto Šilaičių kapinės, Panevėžio miesto Šilaičių kapinės – Dariaus ir Girėno g. ir Aguonų g. – Šilaičių kapinės ir atgal, visus keleivius vežti nemokamai.

Toks projektas siūlomas todėl, kad lapkričio 1 dieną nemokamas vežimas į kapines skatintų miesto gyventojus rinktis viešąjį transportą aplankant artimųjų kapus.

Savivaldybei kainuos

Be to, tikimasi, kad dalis miesto svečių lapkričio 1-ąją, atvykstančių aplankyti savo artimųjų kapų bei susiduriančių su spūstimis ir vietų automobiliams statyti trūkumu prie kapinių, paliktų transporto priemones toliau nuo jų ir vyktų viešuoju transportu.

Pritarus Tarybos sprendimo projektui kompensacijos dydis už keleivių vežimą šią dieną iš Savivaldybės biudžeto sudarys apie 6-8 tūkst. eurų.

Rūpinasi panevėžiečiais

Panevėžio autobusų parko vadovas Arnoldas Gražys naujienų portalui JP pasakojo, kad galvoja apie panevėžiečius.

„Norime, kad panevėžiečiai Visų Šventųjų dieną – lapkričio 1-ąją, kapines pasiektų patogiai ir komfortiškai. Todėl ir nusprendėme išbandyti du maršrutus, kuriais kursuos nemokami autobusai. Vienas jų į Šilaičių kapines važiuos iš Dariaus ir Girėno gatvės, o kitas – iš Aguonų gatvės. Jei sprendimo projektui pritars Panevėžio miesto Taryba, tuomet lapkričio 1 dieną į kapines bus galima nuvažiuoti ir grįžti nemokamai“, – sakė bendrovės direktorius.

A.Gražys sako, jog norėtų sugalvoti keleivių nemokamo vežimo apskaitos principą.

„Norėtųsi žinoti, kiek keleivių per tą dieną važiavo. Todėl tariamės su Savivaldybės specialistais, kaip apskaičiuoti keleivių srautus. Juolab kad, Savivaldybės biudžetui nemokamas keleivių vežimas kainuos“, – kalbėjo A. Gražys.

Įgyvendina projektą

Kad panevėžiečiai lapkričio 1-ąją būtų nemokamai vežami į kapines pritaria ir vienas iš šios idėjos autorių, Panevėžio miesto Tarybos narys Rimantas Narkūnas.

„Tai atitinka projekto „Darnaus judumo planas“ įgyvendinimui. Be to, siūlysime, kad nemokamai į Šilaičių kapines keleiviai būtų vežami dvi dienas. Tik dar svarstome, kokias dienas pasirinkti. Jei bus pritarta šiam projektui, svarstysime, kad tuomet autobusai važiuotų netrukdomai – ne vienu srautu su kitomis transporto priemonėmis“, – aiškino politikas.

Laukia naujovė

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna teigė, kad lapkričio 1 dieną panevėžiečių laukia naujovė.

„Artimiausiame Tarybos posėdyje bus svarstomas siūlymas lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų dieną, iš miesto gyvenamųjų rajonų, esančių Dariaus ir Girėno g. ir Aguonų g., į Panevėžio rajono teritorijoje esančias Šilaičių civilines ir Pašilių kapines nemokamai vežti keleivius. Tikimės, kad ši lengvata išspręs daugybę kylančių problemų, susijusių su eismo organizavimu ir žmonių saugumu šią dieną“, – aiškino T.Jukna.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką