Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 27, 14:18

Peru prasidėjo neterminuotas vilkikų vairuotojų streikas

Peru vilkikų vairuotojų profsąjunga nuo pirmadienio paskelbė neterminuotą streiką po nesėkmingų derybų su prezidento Pedro Castillo vyriausybe dėl degalų kainų sumažinimo.
Sunkvežimiai
Sunkvežimiai / 123RF.com nuotr.

Peru vyriausybė sekmadienį patvirtino, kad nepavyko pasiekti susitarimo po tris dienas trukusių derybų su šalies vežėjų ir vairuotojų sąjunga.

„Nepasiekėme susitarimo su krovinių transporto profsąjungomis ir apgailestaujame dėl ketinimo tęsti [nuo birželio 27 dienos]) paskelbtą streiką“, – spaudos konferencijoje sakė finansų ministras Oscaras Grahamas.

Vartotojų kainos Peru pastaraisiais mėnesiais smarkiai išaugo, o šiuo metu metinė infliacija siekia daugiau nei 8 proc., gerokai viršydama vyriausybės tikslą – 3,5 procento.

O. Grahamas paragino vilkikų vairuotojų profsąjungą „tęsti dialogą“ ir pridūrė, kad vyriausybė pasiekė susitarimą su profesine sąjunga, kuri atstovauja apie 100 tūkst. tarpprovincinių autobusų vairuotojų.

„Mes vis tiek ketiname streikuoti“, – vietiniam televizijos kanalui teigė vilkikų vairuotojų profsąjungos vadovas Marlonas Milla.

M.Milla, kurio profsąjunga vienija apie 400 tūkst. sunkvežimių vairuotojų 14-oje iš 25 Peru regionų, prašo pratęsti degalų akcizo atšaukimą ir imtis kitų priemonių nepasitenkinimui šiame sektoriuje spręsti.

Gynybos ministras Jose Gavidia pirmadienį nuo vidurnakčio paskelbė nepaprastąją padėtį šalies keliuose, o kariuomenė ir policija buvo dislokuota, kad užkirstų kelią kelių blokadoms.

Tai jau antrasis vilkikų vairuotojų sąjungos streikas, su kuriuo P.Castillo vyriausybė susidūrė per pastaruosius 11 mėnesių.

Balandį multimodalinio transporto sektoriaus gildijų profsąjungos streikas sukėlė smurtinius protestus ir kelių blokadas, o balandžio 5 dieną buvo įvesta komendanto valanda.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką