Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pigių skrydžių bilietų detektyvas tęsiasi: vieni klaidina, kiti pinigus grąžina

Kelionė lėktuvu
123rf.com / Kelionė lėktuvu
Šaltinis: 15min
2
A A

Pigių bilietų medžiotojai apsigauna, pirkdami bilietus ne iš aviakompanijų, bet Jungtiniuose Arabų Emyratuose įsikūrusios įmonės valdomų portalų. Juos nesunku susieti su lietuvių valdoma „Skrydžiai LT“, tačiau bendrovė bet kokius ryšius neigia, todėl atsakymo, kas klaidina keleivius, teks laukti iš Vartotojų teisių apsaugos tarnybos.

Ne vienam keleiviui teko nudegti, perkant aviabilietus per neaišku kam priklausančius portalus, tokius kaip ryanair-skrydis.lt, wizzair-skrydis.lt ir pan. Daugybė keleivių permokėjo už bilietus, mat visi šie portalai neiškart parodo galutinę skrydžio kainą, kaip to reikalauja Europos Sąjungos teisė.

Įtarimų šešėlis krito ant bendrovės „Skrydžiai LT“ – Vartotojų teisių apsaugos tarnyba net pradėjo tyrimą dėl bendrovės veiklos. Tačiau pastaroji išsigynė, kad tokių portalų nevaldo ir klientų neapgaudinėja.

Dabar aiškėja, kad įmonė nėra tokia nekalta, kokia nori būti. Mažiausiai per vieną Jungtiniuose Arabų Emyratuose registruotos įmonės portalą ji parduoda skrydžių bilietus, iš karto nenurodydama galutinės jų kainos, kas ir piktina vartotojus.

Pasipylė skundai

Internete apstu oficialias pigių skrydžių aviakompanijų dizainą kopijuojančių tinklalapių, tokių kaip wizzair-skrydis.lt, ryanair-skrydis.lt, airbaltic-skrydis.lt ir pan. Jie vartotojams nėra draugiški, mat, perkant bilietus, galutinę jų kainą nurodo tik atliekant mokėjimą, o ne pačioje pradžioje, kaip to reikalauja ES.

Taip neatidesni keleiviai apsigauna – vienam keleiviui skrydis iš Vilniaus į Stokholmą dėl to pabrango nuo 21 iki beveik 34 eurų, kitas už skrydį iš Kauno į Kopenhagą ir atgal vietoj 28 eurų buvo priverstas sumokėti beveik 41 eurą ir t.t.

Apgautais pasijutę klientai skundais užvertė Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kaltininke nurodydami bendrovę „Skrydžiai LT“. Pastarosios verslo klientų vadovė Eglė Lenkovičienė, neseniai, beje, tapusi bendrovės vadove, anksčiau 15min aiškino, kad nieko bendro su minėtais tinklalapiais neturi ir su teisininkais aiškinasi, kas naudojasi jų vardu.

Tuo metu 15min išsiaiškino, kad šiuos portalus valdo Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) registruota įmonė, vadovaujama lietuvio Prano Slušnio. Išsamiai apie tai galite paskaityti čia.

Tačiau „Skrydžiai LT“ išsigynė bet kokių sąsajų su P.Slušniu, kaltino 15min šmeižiant įmonę ir skaičiavo „tiesioginius finansinius nuostolius, patirtus šiam straipsniui išėjus“. Tačiau nauja portalą pasiekusi informacija liudija „Skrydžiai LT“ sąsajas su JAE įmonės valdomais lietuviškais portalais, kuriuose pinigus sudegino ne vienas keleivis.

Klaida ar apgaulė?

Roberta Mižutavičiūtė yra viena iš tų keleivių, sumokėjusi už bilietą daugiau nei tikėjosi – kelionė į Oslą jai turėjo kainuoti beveik 60 eurų, tačiau sumokėjo apie 85 eurus. Bilietus ji pirko per ryanair-skrydis.lt, kur iš pradžių galutinė kaina nebuvo nurodyta.

Merginos banko išrašas liudija, kad už ryanair-skrydis.lt pirktus bilietus pinigus ji pervedė bendrovei „Skrydžiai LT“, kurios ir paprašė sugrąžinti 25 eurus – tai yra, permoką. Nors bendrovė tikina, kad šio portalo nevaldo, 25 eurus merginai grąžino.

Painiava dėl „Skrydžiai LT“
„Skrydžiai LT“ grąžino merginai 25 eurus

Labdara?

Nieko panašaus. E.Lenkovičienė apkaltino R.Mižutavičiūtę ir 15min išsigalvojant istoriją. R.Mižutavičiūtė esą bilietus pirko per registruotą paskyrą portale „Skrydžiai LT“, o ne per portalą ryanair-skrydis.lt, tačiau merginos dokumentai, pateikiami žemiau, liudija, kad pirkimą ji atliko būtent per minėtą JAE įmonės valdomą tinklalapį.

Patvirtinimas apie pirkimą
Patvirtinimas apie pirkimą

„Skrydžiai LT“ direktorė suabejojo šios ekrano vaizdo tikrumu: „Gerb. Jurgita, aš neturiu ką Jums komentuoti, nes Jūs neatsiuntėt jokios informacijos. Tą paveiksliuką, kurį atsiuntėt, aš pati Jums per 2 minutes sumesti galėčiau, tai nėra joks jūsų teiginių įrodymas.“

Kodėl tada „Skrydžiai LT“ pervedė 25 eurus R.Mižutavičiūtei?

„Mokėjimas buvo padarytas į skrydziai.lt „Swedbank“ sąskaitą, grąžinimas irgi padarytas iš mūsų banko sąskaitos. Grąžinimas atliktas dėl laikinų techninių gedimų, klientei pasirinkus mokėjimą „Swedbank“ ir apmokėjus bilietą buvo pateikta neteisinga galutinė suma, dėl to permoka ir buvo grąžinta“, – 15min raštu aiškino E.Lenkovičienė.

15min pradėjus susirašinėti su E.Lenkovičiene, netikėtai iš ryanair-skrydis.lt sistemos dingo R.Mižutavičiūtės bilietai į Oslą, lyg mergina jų ir pirkusi nebūtų.

Jai pasidomėjus, kas nutiko, „Skrydžiai LT“ merginai atsiuntė naujus bilietus, tik jau ne per ryanair-skrydis.lt, o per skrydziai.lt tinklalapį. Bilietai – lyg ir nauji, bet užsakymo numeris yra tas pats.

Painiava dėl „Skrydžiai LT“
Painiava dėl „Skrydžiai LT“

Aiškių argumentų nepateikia

R.Mižutavičiūtės atvejis liudija, kad „Skrydžiai LT“ gali būti siejama bent jau su ryanair-skrydis.lt. Bendrovė tą neigia ir meta kaltinimus, kad istorija yra kurpiama, dėl jos įmonė patiria tiesioginius finansinius nuostolius. Tačiau į klausimą, kas kurpia tą istoriją, kam ji gali būti naudinga, aiškaus atsakymo nepateikia. Štai kokį atsakymą E.Lenkovičienė pateikė, paklausta, kas, jos nuomone, klastoja screenshotus (kalba netaisyta):

„Tegul kelevė kreipiasi tiesiogiai ten kur užsakė bilietus ir kus juos apmokėjo, bei už kokį užsakymą tą darė, Bilietai, jei vis dar kalbame apie tą pačią keleivę apskritai negalėjo dar būti išsiųsti, nes jie dar net nėra sugeneruoti. Taip pat siūlau pasižiūrėti kur ir už kokį užsakymą ji mokėjo, tai viena, antra kas ir už kokį užsakymą grąžino. O tik tada kurti nebūtas istorijas, nes viską labai paprasta patikrinti, reikia tik nusistatymus, bei tikslą apšmeižti pakeisti“, – 15min rašo E.Lenkovičienė.

Pasirodo, „Skrydžiai LT“ nevaldo ir portalo www.skrydziai.lt, per kurį iš bendrovės galima nusipirkti aviakompanijų bilietus. Šį domeną, bent jau oficialiais duomenimis, valdo bendrovė „Hotelston“ (internetinė B2B rezervacinė sistema).

„Skrydžiai.lt domeną valdo tikrai ne „Hotelstonas“, dar kartą kartoju, tikrinkite, ką rašote. (…) Pirmiausia, tai skrydžiai.lt domenas mums nepriklauso, mes jo nevaldom ir neadministruojam, dar kartą kartoju – tikrinkit ,ką rašot“, – 15min rašo E.Lenkovičienė.

Išsamiau į visus klausimus apie bendrovės „Skrydžiai LT“ veiklą atsakys Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri kol kas dar nėra baigusi tyrimo ir todėl į komentarus nesileidžia.

Pasikeitė ir direktorius, ir pinigų gavėjas

Apie pirmą nudegusį klientą 15min parašė dar lapkričio mėnesį. Tuomet skaitytojas pasakojo pirkęs bilietą portale „Skrydžiai LT“ į Malmę, ir sumokėjęs dvigubai daugiau, nei turėjo mokėti iš pradžių. Civilinės aviacijos administracija (CAA) 15min informavo, kad portalą valdančiai bendrovei „Skrydžiai“ už taisyklių pažeidimą skyrė baudą, be to, liepė trūkumus ištaisyti.

„Skrydžiai LT“ vadovas Saulius Gelusevičius tuomet patikino, kad skuba pataisyti trūkumus, o tuometė verslo klientų skyriaus vadovė E.Lenkovičienė aiškino, kad įmonė visada nurodydavo galutinę bilieto kainą.

Tuomet vartotojams iš ryanair-skrydis.lt ir kitų panašių interneto adresų būdavo siunčiami naujienlaiškiai, kuriuose apačioje pridėtas toks įrašas: 2016 (c) skrydžiai.lt. Jo dabar nebeliko, kaip kad vadovo poste nebeliko S.Gelusevičiaus. Gruodžio pradžioje jo vietą užėmė E.Lenkovičienė.

Painiava dėl „Skrydžiai LT“
Painiava dėl „Skrydžiai LT“

Tai ne visi pakeitimai. Jeigu anksčiau, perkant bilietus per ryanair-skrydis.lt klientas būdavo automatiškai nukreipiamas į internetinę bankininkystę, kur sumos gavėju nurodoma „Skrydžiai LT“ įmonė, dabar gavėjas yra jau JAE registruota įmonė.

Komentarai: 2
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką