Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po 15min publikacijos – kreipimasis į prokurorus dėl „Lietuvos geležinkelių“

 Geležinkelių infrastruktūra
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Geležinkelių infrastruktūra
Šaltinis: 15min
2
A A

Konservatorius Seimo narys Arvydas Anušauskas kreipiasi į teisėsaugą dėl 15min paviešintų duomenų, susijusių su stambių „Lietuvos geležinkelių“ traukinių pirkimo sandoriu.

Tokių veiksmų A.Anušauskas ėmėsi perskaitęs 15min ir Čekijos tiriamosios žurnalistikos centro Investigace.cz tyrimą apie čekiškų traukinių EJ575 įsigijimą lydėjusius sandorius.

Paaiškėjo, kad iš viso 13 traukinių už 111 mln. eurų „Lietuvos geležinkeliams“ pardavusi Čekijos įmonė „Škoda Vagonka“ dar 1,8 mln. eurų sumokėjo su verslininku Juozu Širvinsku susijusiai Jungtinės Karalystės įmonei „Railway Baltica“. J.Širvinsko ir „Railway Baltica“ ryšius su „Lietuvos geležinkeliais“ šiuo metu narsto Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

„Neatmetama galimybė, kad dalis šių pinigų galėjo nusėsti atsakingų (ar buvusių „atsakingų“) „Lietuvos geležinkelių“ asmenų kišenėse. Gal toks tyrimas ir vyksta, aš nežinau. Todėl parašiau generaliniam prokurorui siūlydamas inicijuoti tyrimą dėl galimų korupcinio pobūdžio nusikaltimų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė A.Anušauskas.

VIDEO: Pinigų traukinys: šešėliniai milijonai iš Čekijos

Tuo, kas Stasio Dailydkos eros metu vyko „Lietuvos geležinkeliuose“, rimtai susirūpino ir premjeras Saulius Skvernelis. Jis trečiadienį paskelbė, kad siekia visokeriopo teisėsaugos institucijų ir Viešųjų pirkimų tarnybos įvertinimo dėl „Lietuvos geležinkelių“ veiklos. Atskiro įvertinimo paprašyta ir iš Valstybės saugumo departamento.

informacija
LIETUVOS GELEŽINKELIAI, AB
Vadovas: Mantas Bartuška Darbuotojų sk.: 9157 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką