Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras nori įsitikinti, ar Vilnius pinigus „Air Lituanica“ bendrovei skyrė teisėtai

„Air Lituanica“ pristatė skrydžius į Berlyną
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Air Lituanica“ pristatė skrydžius į Berlyną
Šaltinis: 15min
0
A A

Kadenciją baigiančios Vilniaus tarybos sprendimas savo įmonės „Start Vilnius“ įstatinį kapitalą padidinti beveik 7 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 4,3 mln. eurų piniginių lėšų atiteks „Air Lituanica“, sulaukė dėmesio ir Seime. Premjerui Algirdui Butkevičiui Vyriausybės valandos metu teko aiškinti, kad bus kreiptasi į Vyriausybės atstovą ir tiriamas tokio sprendimo teisėtumas.

Trečiadienį į posėdį susirinkusi Vilniaus miesto taryba nusprendė, kad „Air Lituanica“ verta dar vienos finansinės injekcijos – 4,3 mln. eurų. Kadenciją baigiantis meras Artūras Zuokas teigė, jog šios lėšos buvo numatytos sostinės biudžete ir yra būtinos, norint, kad oro linijų bendrovė veiktų pagal sudarytą veiklos planą.

Tarybos posėdyje opozicija bandė klausti Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje, ar tai yra teisėta, tačiau pastarasis didelių pastabų sprendimui neturėjo.

Prašys Vyriausybės atstovo paaiškinimo

Vyriausybės valandoje Seime A.Butkevičius teigė, kad į jį kreipėsi kai kurie Vilniaus tarybos nariai.

„Paprašiau Vyriausybės kanclerio, kad kreiptųsi į Vyriausybės atstovą, jog jis išsiaiškintų, ar tas sprendimas nepažeidžia įstatymų ir ar galima tokią sumą nukreipti bendrovei, kai kiti finansiniai įsipareigojimai nevykdomi“, – Seimo nariams sakė premjeras.

Paprašiau Vyriausybės kanclerio, kad kreiptųsi į Vyriausybės atstovą, jog jis išsiaiškintų, ar tas sprendimas nepažeidžia įstatymų ir ar galima tokią sumą nukreipti bendrovei, kai kiti finansiniai įsipareigojimai nevykdomi, – kalbėjo A.Butkevičius.

Kaip Vyriausybės atstovas Audrius Skaistys sakė 15min.lt, formaliai šis sprendimas parengtas pagal visus įstatymus, savivaldybė pateikė ir pagrindimą, kodėl būtina skirti tokią pinigų sumą. Vyriausybės atstovo tarnyba negali tikrinti, ar pagrindimas yra pagrįstas.

Vyriausybės atstovas galėtų nebent ištirti, ar skirdamas tokias sumas pinigų miestas nepažeidžia skolinimosi limitų.

Funkcija stebėti tai Vyriausybės atstovams priskirta tik nuo šių metų, todėl A.Skaistys neslėpė kol kas šių procedūrų nevykdęs – tam Vyriausybės atstovo tarnybos net neturi specialistų, prašoma Finansų ministerijos mokymų. O šį klausimą ištirti būtų galima būtent atkreipiant dėmesį į skolinimosi limitus.

„Jeigu savivaldybė skolinimosi limitų neviršija, tuos pinigus ji gali leisti, kaip tinkama. Bet kai viršijama, tuomet atsiranda mūsų pareiga neleisti to daryti“, – sakė A.Skaistys.

Sprendimo atšaukti negalės

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Vilniaus taryboje vadovas Valdas Benkunskas neslėpė nusivylimo tarybos priimtu sprendimu, tačiau didelių vilčių į šį premjero kreipimąsi nededa. Nes esą socialdemokratų frakcija galėjo nebalsuoti už sprendimą ir pinigai nebūtų buvę skirti.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdas Benkunskas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdas Benkunskas

„Formalių pažeidimų sprendime nėra, nes pasimokė iš to, kaip buvo pralaimėta net Aukščiausiame Teisme dėl ekonominio pagrindimo tokių sprendimų dėl įstatinio kapitalo didinimo. Jie tą formulę yra atkalę. Tik viešasis interesas lieka, bet ar Vyriausybės atstovas ten įžvelgs ir kreipsis, aš nežinau. Aišku, bandoma stabdyti ir vyriausybiniu lygmeniu, nes visiems akivaizdu, kad tai netelpa į sveiko proto rėmus“, – kalbėjo V.Benkunskas.

Darbą maždaug po mėnesio pradėsianti naujoji taryba su meru Remigijumi Šimašiumi priešakyje jau vargu ar galės šį sprendimą pakeisti, kadangi pinigai į „Air Lituanica“ sąskaitą greičiausia nukeliaus per artimiausias kelias dienas. Sprendimas Vilniaus taryboje priimtas skubos tvarka.

A.Zuokas trečiadienį kolegas tarybos narius ragino balsuoti už sprendimą, nes kitaip Vilniaus taptų Europos provincija, kurią sunku pasiekti oro transportu. Esą taip nutinka toms šalims, kurios neturi nacionalinių oro linijų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką