Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie „Vikingo“ projekto prisijungė Gruzijos geležinkeliai

Konteinerių sąstatas
Lietuvos geležinkelių nuotr. / Konteinerių sąstatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruzijos geležinkeliai prisijungė prie „Lietuvos geležinkelių“ ir partnerių įgyvendinamo projekto „Vikingas“ . Tai patvirtinta trečiadienį Vilniuje vykstančio tarpvalstybinio „Vikingo“ projekto narių pasitarimo metu.

Taip pat tariamasi dėl galimybių kompanijoms GEFCO Turkey ir Steveco tapti krovinių operatorėmis Turkijoje ir Suomijoje. Jos rūpintųsi krovinių pritraukimu „Vikingo“ traukiniui šiose valstybėse, pranšė „Lietuvos geležinkeliai“.

Trečiadienį Vilniuje vykstančiame „Vikingo“ projekto narių pasitarime dalyvauja kompanijų Belintertrans, LISKI, Plaske, BALO, GEFCO Turkey, Steveco bei Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Bulgarijos, Rumunijos, Gruzijos geležinkelių atstovai.

2014 m. konteineriniu traukiniu „Vikingas“ buvo pervežti 41185 TEU konteineriai, arba beveik 8 proc. daugiau nei 2013-aisiais. Šių metų sausio mėnesį „Vikingu“ pervežti 3451 TEU konteineriai, arba beveik 22 proc. daugiau nei tą patį laikotarpį praėjusiais metais.

Konteinerinis traukinys „Vikingas“ yra bendras Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos, Bulgarijos, Rumunijos, o nuo šiol ir Gruzijos geležinkelių projektas, sujungiantis Baltijos ir Juodąją jūras.

„Vikingu“ vežami universalūs ir specializuoti konteineriai. Maršrutas tarp Lietuvos ir Turkijos per Baltarusiją ir Ukrainą geležinkeliais ir keltų linijomis per Juodąją jūrą galėtų būti įveikiamas per 5–6 dienas, tik geležinkeliais – per Baltarusiją, Ukrainą, Moldovą, Bulgariją ir Rumuniją – per 8–10 dienų.

informacija
LIETUVOS GELEŽINKELIAI, AB
Vadovas: Mantas Bartuška Darbuotojų sk.: 7974 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką