Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 10d. 09:49

R.Austinskas: „Linavai“ ypač reikia skaidrumo ir švaraus, šviežio starto

R.Austinskas "Linavos" nariams pristatė asociacijos viziją
R.Austinskas „Linavos“ nariams pristatė asociacijos viziją

Skaidrus ir sąžiningas darbas bei reali, vertę vežėjų bendruomenei kurianti veikla, o ne santykių aiškinimasis per teismus – to dabar būtinai reikia „Linavai“, įsitikinęs kandidatas į Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos prezidentus Romas Austinskas, organizacijos nariams šiandien pristatęs memorandumą su savo idėjomis apie „Linavos“ ateitį.

R.Austinskas, pokalbiui pakvietęs asociacijos prezidiumą ir narius, atskleidė jiems savo įsipareigojimus, vertybes ir idėjas apie veiklos principus, kurių jis laikytųsi tapęs organizacijos prezidentu ir jų pagrindu bendram darbui kviestų asociacijos prezidiumą, administraciją bei visus narius.

„Linavai“ ypač reikia skaidrumo ir švaraus, šviežio starto.

„Pastaruoju metu „Linavai“ ypač reikia skaidrumo ir švaraus, šviežio starto. Tarpusavio rietenos, valdžios dalybos, virtę net teisiniais ginčais, žlugdo organizacijos reputaciją, skaldo asociaciją ir nebekuria jokios vertės jos nariams. Todėl jaučiu pareigą iš anksto visiems atskleisti savo, kaip galimo asociacijos prezidento, veiklos, vertybių bei prioritetų viziją ir tuo pačiu komandą sutelkti vieningai ir kryptingai dirbti Lietuvos vežėjų naudai“, – sako R.Austinskas.

Pasak ilgamečio „Linavos“ nario R.Austinsko, svarbiausi asociacijos prioritetai dabar turėtų būti pridėtinės vertės kūrimas nariams, skaidrumas ir nepriekaištinga reputacija, lygiateisiškumas, teisėtumas ir taikus ginčų sprendimas.

„Linavos“ veikla turi būti ne savitikslė, o nukreipta išskirtinai į narių interesų atstovavimą ir pridėtinės vertės jiems kūrimą. Asociacijos vadovybė privalo pademonstruoti naują veiklos standartą – turi egzistuoti nulinė tolerancija nesąžiningumui, piktnaudžiavimui, abejotinai reputacijai ir asmeninių interesų tenkinimui“, – sako kandidatas. Jis pabrėžia, kad visi asociacijos nariai, nepriklausomai nuo jų dydžio ir finansinės padėties, turi būti vienodai svarbūs bei vienodai atstovaujami ir ginami, sprendimai privalo būti teisiškai pagrįsti ir neprieštarauti teisės aktams, o asociacijos vadovybė turi liautis aiškintis santykius teismuose ir dėti maksimalias pastangas, kad visi veikloje kylantys ginčai būtų sprendžiami diplomatiškai bei taikiai, diskusijų ir derybų būdu.

Kalbėdamas apie prioritetinius savo kaip galimo asociacijos prezidento darbus R. Austinskas pabrėžė, kad pirmiausia jis ketina vieningam ir kryptingam darbui, kuriančiam pridėtinę vertę asociacijos nariams, sutelkti susiskaldžiusį asociacijos prezidiumą. Du svarbūs probleminiai klausimai, kuriems būtinas dėmesys ir kryptingas darbas, yra vežėjų draudimo bendrovė ir vadinamasis Mobilumo paketas.

Būtina imtis realaus darbo, kad maksimaliai sumažintume neigiamus Mobilumo paketo padarinius mūsų vežėjams.

„Linava“ yra pradėjusi vežėjų draudimo bendrovės įkūrimą – šis veiksmas jau turėjo atgarsį ir tiesiogines pasekmes rinkoje. Privalome pabaigti bendrovės steigimo procesą ir užtikrinti jos veiklos stabilumą, patikimumą bei skaidrumą. Taip pat būtina imtis realaus darbo, kad maksimaliai sumažintume neigiamus Mobilumo paketo padarinių mūsų vežėjams – tam reikalingas informavimas, taip pat reali pagalba nariams įgyvendinant šio dokumento reikalavimus“, – akcentuoja R. Austinskas.

Verslininkas taip pat pabrėžia, kad asociacija turi stiprinti savo, kaip stipraus bei patikimo socialinio partnerio, autoritetą bei skatinti bendradarbiavimą ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu.

Jo manymu, „Linavai“ stinga ir ilgalaikio bei trumpalaikio strateginio veiklos plano, orientuoto į finansinį asociacijos nepriklausomumą bei pridėtinės vertės nariams kūrimą. Kandidatas įsitikinęs, kad asociacija turėtų užtikrinti nuolatinį vežėjų verslo aplinkos analizavimą bei savalaikę reakciją ir darbą teisėkūros srityje, siekiant užtikrinti šalies vežėjų konkurencingumą.

Romas Austinskas yra verslininkas, įmonės „Autopaslauga“ savininkas ir vadovas, ilgametis „LINAVOS“ narys, iki šiol niekada nesiekęs jokių pareigų šioje asociacijoje. Daugiau nei 30 metų R. Austinskas – automobilių sporto entuziastas. Pastaruosius ketverius metus ėjo Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento pareigas, organizacijai yra vadovavęs ir anksčiau. 2015 m. R. Austinskas buvo Benedikto Vanago ekipos Dakare vadovas.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidento rinkimai vyks balandžio 24 dieną.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką