Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 12d. 09:06

Rado dar lėšų žvyrkeliams: Vilniaus ir Trakų rajonams atriekta ir pagal atskiras programas

Ilgoji gatvė Vilniaus rajone
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Ilgoji gatvė Vilniaus rajone

Rajonų ir miestų savivaldybėms paskirstytas papildomas finansavimas keliams tiesti ir prižiūrėti. Paaiškėjus, kad savivaldybėms maždaug ketvirtadaliu mažėja finansavimas, Susisiekimo ministerija nusprendė perskirstyti lėšas. Vilniaus ir Trakų rajonai pateko į visas papildomo finansavimo programas, išskyrus kurortines zonas.

Pirmadienį patvirtinti nauji Valstybinės automobilių kelių direkcijos vadovo įsakymai dėl papildomo finansavimo lėšų paskirstymo pagal atskiras biudžeto eilutes ir anksčiau priimtus nutarimus.

Papildomas finansavimas Vilniaus ir Trakų rajonui skirtas pagal sostinės regiono, žiedinių savivaldybių ir kitas programas.

Anksčiau buvo paaiškėję, kad finansavimas mažėja visoms savivaldybėms, išskyrus Vilniaus ir Trakų rajonus. Kilus kritikos bangai, buvo naujai perskirstytos lėšos. Vilniaus rajonui per įvairias biudžeto eilutes papildomai paskirstyta 5,6 mln. eurų, Trakų rajonui – 1,85 mln. eurų žvyrkeliams asfaltuoti.

Pagal Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo eilutę žiediniams rajonams didžiausia suma atiteko Vilniaus rajonui – 458,5 tūkst. eurų. Pagal šią programą vietinės reikšmės keliams Trakų rajono savivaldybė papildomai gavo dar 153 tūkst. eurų.

Finansavimas žiedinėms savivaldybėms
Finansavimas žiedinėms savivaldybėms

Įdomu tai, kad šiame sąraše – tik septynios Lietuvos savivaldybės, tarp jų ir Trakų. Šie rajonai patenka į žiedinių savivaldybių, kurioms skiriamas papildomas finansavimas keliams, sąrašą.

Papildomos lėšos paskirstytos ir pagal apskritis.

Finansavimas pagal apskritis
Finansavimas pagal apskritis

Pagal šią eilutę Vilniaus rajonui atiteko 4,039 mln. eurų, o Trakų rajonui – 1,336 mln. eurų vietinės reikšmės keliams prižiūrėti.

Be to, vasario 11 d. įsigaliojo dar vienas Kelių direkcijos direktoriaus įsakymas dėl papildomo KPPP lėšų paskirstymo sostinės regiono savivaldybėms. Čia irgi pateko Trakų rajonas.

Finansavimas sostinės regiono savivaldybėms
Finansavimas sostinės regiono savivaldybėms

Pagal šią biudžeto eilutę Vilniaus rajonui atiteko papildomai 613 tūkstančių eurų, Trakų rajonui – 204 tūkstančiai eurų.

Vilniaus ir Trakų rajonams finansavimas papildomai skirtas ir pagal kitas programas. Šie du rajonai nepateko tik į vieną eilutę – kurortų.

Anksčiau susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius buvo kritikuotas už tai, kad Trakų rajonui, kuriame jis gyvena, skiriamas didesnis finansavimas žvyrkelių asfaltavimui.

Komentarai: 30

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką