Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija lietuviškų vilkikų neįsileidžia ir iš Latvijos bei Baltarusijos

Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ duomenimis, sekmadienio rytą Terechovo pasienio poste laukė apie 1300 vilkikų, dar maždaug 600 vilkikų stovi Grebnevo pasienio poste.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Lietuvos vežėjai į Rusiją iš Latvijos dažniausiai važiuoja per Terechovo pasienio postą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo praėjusios savaitės automobilių lietuviškais numeriais nepraleidžianti per sieną Lietuvos – Rusijos pasienyje su Kaliningrado sritimi, Rusija žengė dar toliau. Lietuvos vežėjų sunkvežimiai stringa ir prie Latvijos siena su Rusija. Sunkvežimių vairuotojai kalba, kad patiria problemų ir prie Baltarusijos sienos su Rusija. „Linavos“ atstovai teigia, kad padėtis labai rimta.

15min.lt turimais duomenimis, vilkikai su lietuviškais numeriais nuo šeštadienio yra įstrigę ir Latvijos – Rusijos pasienyje.

Ženklas rusų pasieniečiui – lietuviški numeriai

Latvijos – Rusijos pasienyje esančiame Pitalovo sienos praleidimo punkte įvažiavimo į Rusiją laukiantis vienos Dzūkijos bendrovės vairuotojas Gintaras pirmadienio popietę 15min.lt teigė, kad į pasienio poste esančią muitinę įvažiavo praėjusio šeštadienio vakarą.

Pamatęs, kad vilkikas su lietuviškais numeriais, pasienietis nukreipė į atskirą terminalą. Kartu su manimi stovėjo apie 60 vilkikų, – pasakojo vairuotojas.

„Pamatęs, kad vilkikas su lietuviškais numeriais, pasienietis nukreipė į atskirą terminalą. Kartu su manimi stovėjo apie 60 vilkikų. Kol kas visi laukiame, nepraleido nei vieno, nors jau pirmadienio popietė. Latviai dokumentus sutvarkė be problemų, bet įvažiuoti į Rusiją rusų pareigūnai neleidžia“, – telefonu sakė vyras.

Pasak jo, pasikalbėjęs su kitais vairuotojais, sužinojo, kad panaši situacija ir pasienyje iš Baltarusijos į Rusiją. 15min.lt skelbia, kad Rusija oficialiai pranešė tikrinsianti visus iš Baltarusijos įvažiuojančius vilkikus.

Spėjama, kad Latvijos – Rusijos ir Baltarusijos – Rusijos pasieniuose gali būti įstrigę apie keli šimtai vilkikų su lietuviškais numeriais. Lietuvos muitinės atstovai teigia, kad prie Lietuvos sienos su Baltarusija pirmadienį eilių nėra.

Papildyta 16,14 val. „Linava“: padėtis labai rimta

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ sekretorius transporto politikai Gintautas Ramaslauskas patvirtino 15min.lt informaciją, kad lietuvių vežėjai problemų dėl įvažiavimo į Rusiją turi ir Latvijoje bei Baltarusijoje.

„Problema yra ir ji tikrai rimta“, – sakė. „Linavos“ atstovas.

Iš pradžių tai buvo pavieniai atvejai, tačiau nuo šiandienos ryto situacija yra labai rimta, – sakė G.Ramaslauskas.

Pasak G.Ramaslausko, pirmi signalai apie pasieniuose Latvijoje ir Baltarusijoje stringančius lietuvių gabenamus krovinius asociaciją pasiekė praėjusio penktadienio vakarą. „Iš pradžių tai buvo pavieniai atvejai, tačiau nuo šiandienos ryto situacija yra labai rimta“, – sakė pašnekovas.

Jis patvirtino, kad šįryt ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius telefonu apie vežėjų situaciją bendravo su „Linavos“ prezidentu Algimantu Kondrusevičium, tačiau dieną pas premjerą vykusio pasitarimo rezultatų tvirtino nežinantis.

Anot „Linavos“ atstovo, vieni vilkikai lietuviškais numeriais stovi pasieniuose įvažiuojant į Rusiją, kiti yra užstrigę vidinėse Rusijos muitinėse.

„Oficialaus paaiškinimo nesame gavę, kodėl tokia situacija. Žinome tik, kad beveik visi lietuvių vilkikai yra nukreipti šimtaprocentiniam patikrinimui, o tai – laiko sąnaudos“, – teigė G.Ramaslauskas.

Lietuva reikalauja, kad Rusija nutrauktų diskriminacinius veiksmus

Pirmadienį vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis paskelbė, kad tiek lengvieji automobiliai, tiek krovininiai automobiliai „iš esmės į Rusiją nėra įleidžiami“. Vežėjų asociacijos „Linava“ vadovas Algimantas Kondrusevičius pirmadienį teigė, kad sulėtintas automobilių tikrinimas pasienyje kelia nerimą, o aiškesnės informacijos kol kas nėra.

Pasak premjero patarėjo Justo Pankausko, pirmadienį apie situaciją dėl Rusijos pasieniuose su Latvija ir Baltarusija užstrigusius lietuvių vilkikus kalbėta Vyriausybės pasitarime, į kurį iškviesti ir vežėjų asociacijos „Linava“ atstovai.

Pasiaiškinti dėl situacijos pasienyje šiandien taip pat į Vyriausybę buvo iškviestas ir Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Iš jo pareikalauta nutraukti diskriminacinius veiksmus pasienyje. Lietuva apie problemas su Rusija informuos ES institucijas.

Rusija kol kas oficialiai nekomentuoja, kodėl taip elgiasi. Neoficialiai Rusijos pasieniečiai teigia, jog problemų neva kilo dėl naujos informacinės sistemos bandymų.

Politologai mano, kad tai gali būti Rusijos reakcija į Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės praėjusios savaitės pareiškimą, kad Rusija savo veiksmais Rytų Ukrainoje įrodo, jog yra teroristinė valstybė.

Komentarai
Temos Rusija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką