Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2014 08 21 /10:54

Rusija užsiveria: svarstoma uždrausti vakarietiškų automobilių, alkoholio ir rūkalų importą

Automobiliams, kurie pagaminti Vakarų šalyse ir kurių vertė mažesnė nei 800 tūkst. rublių (113 tūkst. litų), gali užsidaryti Rusijos rinka. Apie tai pranešė Rusijos Dūmos Pramonės komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Guteniovas.
Vladimiras Putinas išbandė „Lada Granta“
Vladimiras Putinas išbandė „Lada Granta“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Politikas teigė, kad Rusija skubės persiorientuoti į Azijos rinkas. Jis taip pat nurodė, kad po maisto produktų importo ribojimo gali būti uždraustas Vakaruose gaminamų rūkalų ir alkoholinių gėrimų įvežimas, praneša „Vedomosti“.

Nepasitiki ES ir JAV

Peržiūrėsime visus tiekėjus. Nekalbame apie sankcijas, greičiau apie savisaugos instinktą, nes partneriai iš Europos yra nepatikimi, – teigė V.Guteniovas.

„Artimiausiu metu gali būti svarstomi ribojimai į Rusiją įvežti lengvuosius automobilius, kurių vertė neviršija 800 tūkst. rublių. Tapdama Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) nare Rusija pasiliko teisę išskirtiniais atvejais įvesti tokius draudimus“, – teigė V.Guteniovas.

Pasak jo, artimiausiu metu bus sudaryta komisija, kuri įvertins Rusijoje vykdomų svarbių inžinerinių projektų riziką, nes daugelis tokiuose darbuose naudojamų įrengimų ir dalių atkeliauja iš šalių, kurioms dabar Rusija taiko sankcijas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./V.Putinas su savo „Niva“
AFP/„Scanpix“ nuotr./V.Putinas su savo „Niva“

„Peržiūrėsime visus tiekėjus. Nekalbame apie sankcijas, greičiau apie savisaugos instinktą, nes partneriai iš Europos yra nepatikimi“, – kalbėjo politikas.

„Marlboro“ keis „Prima“

Siūloma drausti į Rusiją įvežti prancūziškus, itališkus ir vokiškus vynus.

Jis taip pat vylėsi, kad Vyriausybė išgirs ekspertų siūlymus ir ims riboti Vakaruose gaminamų rūkalų ir alkoholio importą į Rusiją.

„Jei sankcijos mums nebus nutrauktus, turėsime reaguoti labai rimtai. Siūloma drausti į Rusiją įvežti prancūziškus, itališkus ir vokiškus vynus. Tada atsilaisvins rinka Krymo vyndariams, kurie apdovanoti įvairiais medaliais už produkcijos kokybę“, – kalbėjo V.Guteniovas.

Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr./Kontrabanda
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr./Kontrabanda

Apie papildomas sankcijas yra užsiminęs ir Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas, tačiau jis siūlė neskubėti ir jas įvedinėti labai apdairiai. Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas taip pat yra pareiškęs, kad jau planuojami nauji draudimai, kurie bus įvesti, jei Vakarai tęs „destruktyvią praktiką“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius